Հարուցվել է քրեական գործ՝ 27-ամյա ամուսինների մահվան դեպքի առթիվ 02/12/2020   13:29  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչության Դիլիջանի քննչական բաժնում քննություն է իրականացվում՝ պարզելու Դիլիջան քաղաքում Շիրակի մարզի երկու բնակիչների՝ամուսինների մահվան բոլոր հանգամանքները: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
2020 թվականի փետրվարի 12-ին՝ ժամը 01:00-ին, Ոստիկանության Դիլիջանի բաժնում քաղաքացուց հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ Դիլիջան քաղաքի Օրջոնիկիձե փողոցում գտնվող տներից մեկի լոգարանում հայտնաբերել է Շիրակի մարզի բնակիչների՝ 1993թ. ծնված ամուսինների դիերը:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչության Դիլիջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 279-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (Անվտանգության պահանջներին չհամապատասխանող ապրանքներ թողարկելը կամ իրացնելը, աշխատանքներ կատարելը կամ ծառայություններ մատուցելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է երկու կամ ավելի անձանց մահ):
Դեպքի վայրի զննության արդյունքում  պարզվել է, որ տան լոգարանում տեղադրված է գազի արագային ջրատաքացուցիչ:
Երիտասարդ ամուսինների մահվան հանգամանքները պարզելու նպատակով նշանակվել են համապատասխան փորձաքննություններ, որին զուգահեռ  կատարվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ:

Уголовное дело возбуждено по факту смерти молодой супружеской пары в Дилижане 02/12/2020   14:02  |  Криминальная хроника
Следственное управление СК Армении по Тавушской области проводит расследование для установления обстоятельств смерти супружеской пары в городе Дилижане.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, в час ночи 12 февраля с.г. в отдел Полиции поступило сообщение о том, что в ванной комнате в одном из домов, расположенных на улице Орджоникидзе в Дилижане, обнаружены тела супругов 1993 года рождения из Ширакской области.
По данному  факту возбуждено уголовное дело по части 3 статьи 279(“Выпуск или продажа товаров, выполнение работ или оказание услуг, не отвечающих требованиям безопасности, повлекшие по неосторожности смерть двух и  более лиц) Уголовного кодекса РА.
При осмотре места происшествия выяснилось, что в ванной был установлен газовый водонагреватель. Для установления обстоятельств смерти молодых супругов назначены соответствующие экспертизы, параллельно с этим проводятся следственные и иные процессуальные действия.