Սուրեն Պապիկյանը Վրաստանում հանդիպում է ունեցել հայ բեռնափոխադրող ընկերությունների վարորդների հետ 02/12/2020 10:19 | ԼՐԱՀՈՍ
ՏԿԵ նախարար Սուրեն Պապիկյանը Վրաստանում հանդիպում է ունեցել հայ բեռնափոխադրող ընկերությունների վարորդների հետ, որոնք Վերին Լարսում ձնաբքի հետևանքով առաջացած խցանման պատճառով արդեն մեկ շաբաթից ավել է կանգ են առել Թբիլիսիի մերձակայքում:
Նախարար Սուրեն Պապիկյանը և Վրաստանում ՀՀ դեսպան Ռուբեն Սադոյանը վարորդների հետ զրույցի ընթացքում լսել են նրանց մտահոգությունները, քննարկել աջակցության և իրավիճակը մեղմելու տարբերակներ:
Վրաստանում ՀՀ դեսպանության աջակցությամբ հայ բեռնափոխադրողները կապահովվեն սնունդով և առաջին անհրաժեշտության պարագաներով:

Сурен Папикян встретился с армянскими дальнобойщиками, застрявшими в Грузии из-за непогоды 02/12/2020   10:38  |  Лента новостей
Министр  территориального управления и инфраструктур Армении Сурен Папикян встретился с водителями армянских компаний-грузоперевозчиков, которые застряли на КПП “Верхний Ларс” из-за пробки, образовавшей вследствие снегопада. Водители уже больше недели находятся в окрестностях Тбилиси.
Сурен Папикян и посол Армении в Грузии Рубен Садоян выслушали водителей, обсудили с ними варианты оказания помощи и меры по смягчению ситуации.
Посольство Армении в Грузии окажет содействие в обеспечении армянских грузоперевозчиков едой и предметами первой необходимости.