Վարչապետն աշխատանքային այցով կմեկնի Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն 02/12/2020   13:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փետրվարի 13-15-ն աշխատանքային այց կկատարի Գերմանիայի Դաշնային  Հանրապետություն:Այս մասին հայտնում են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Այցի ընթացքում վարչապետը Բեռլինում հանդիպում կունենա ԳԴՀ կանցլեր Անգելա Մերկելի հետ: Երկու երկրների ղեկավարները ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հանդես կգան հայտարարություններով: Նիկոլ Փաշինյանը կհանդիպի նաև Բունդեսթագի նախագահ Վոլֆգանգ Շոյբլեի հետ:
Կառավարության ղեկավարը Սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցության Ֆրիդրիխ Էբերթ հիմնադրամում հանդիպում կունենա ԳԴՀ գիտական, փորձագիտական շրջանակների հետ:
Հունվարի 14-ին վարչապետ Փաշինյանը կմեկնի Մյունխեն, որտեղ կմասնակցի Մյունխենի անվտանգության համաժողովի բացման պաշտոնական արարողությանը: Համաժողովի շրջանակում  նախատեսված են վարչապետի երկկողմ մի շարք հանդիպումներ:
12:13 12/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը հաստատել է սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի կազմը

Пашинян едет с рабочим визитом в Германию 02/12/2020 14:08 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 13-15 февраля посетит с рабочим визитом Германию. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства.
В рамках визита премьер в Берлине встретится с канцлером ФРГ Ангелой Меркель. Главы двух стран выступят с заявлением для СМИ. Пашинян встретится также с председателем Бундестага Вольфгангом Шойбле.
Глава правительства Армении в фонде Фридриха Эберта проведет встречу с представителями научных и экспертных кругов Германии.
14-го февраля Пашинян отправится в Мюнхен, где примет участие в официальной церемонии открытия Мюнхенской конференции по безопасности. В рамках форума запланирован ряд двусторонних встреч.