Մանվել Գրիգորյանը տեղափոխվել է հիվանդասենյակ.նրա վիճակը շարունակում է մնալ կայուն ծանր 02/12/2020 15:52 | ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ նախկին պատգամավոր, ԵԿՄ նախկին նախագահ Մանվել Գրիգորյանը տեղափոխվել է հիվանդասենյակ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց Գրիգորյանի պաշտպանական խմբի անդամ Լևոն Բաղդասարյանը։
Վերջինիս փոխանցմամբ՝ Գրիգորյանին հիվանդասենյակ են տեղափոխել՝ վերակենդանացման սարքավորումներով։
«Այսինքն՝ սենյակը հարմարեցվել է որպես վերակենդանացման բաժին »,- ասաց Բաղդասարյանը։
Նրա խոսքով՝ սենյակը մեծացրել են, քանի որ Գրիգորյանի համար նեղվածք էր. «Աստված տվել, չի խնայել։ Թոռնիկները շատ են»։
Բացի այդ՝ Բաղդասարյանը նշեց, որ Գրիգորյանն ունի նաև շնչառական խնդիրներ։
Հարցին, թե բժիշկներն ինչպես են գնահատում այս պահին Գրիգորյանի առողջական վիճակը, Բաղդասարյանն ասաց, որ տևական շրջան է, ինչ նրա առողջական վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր։

Манвела Григоряна перевели в палату: его состояние по-прежнему оценивается как стабильно тяжелое 02/12/2020   16:05  |  Лента новостей
Бывшего депутата парламента Армении, экс-председателя Союза добровольцев “Еркрапа” Манвела Григоряна  перевели из реанимации в палату. Об этом сообщил его адвокат Левон Багдасарян.
Он добавил, что Григоряна доставили в палату с реанимационным оборудованием.
“Комнату приспособили под реанимационное отделение”, - заявил адвокат.
Помещение увеличили, поскольку Григоряну было тесно. Кроме того, Багдасарян заявил, что у Григоряна проблемы с дыханием.
На вопрос о том, как врачи оценивают состояние здоровья Григоряна, Багдасарян сообщил, что уже на протяжении длительного времени его состояние оценивают как стабильно тяжелое.