«Սկսում ենք ՀՀ ոստիկանության բարեփոխումները». Ռուստամ Բադասյանի գրառումը 02/11/2020   11:11  |  Մեկնաբանություն
Սկսում ենք ՀՀ ոստիկանության բարեփոխումները: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը, ով տեղադրել է նաեւ e-draft-ում «ՀՀ Ոստիկանության բարեփոխումների ռազմավարությունը եւ դրանից բխող 2020-2022թթ. գործողությունների ծրագիրը»:
Նա, մասնավորապես, հավելել է. «Շատերը կխոսեն նախարարության ստեղծման մասին, քրեական ոստիկանության նոր մոդելի մասին, նոր տեխնիկական միջոցների մասին:
Բարեփոխման հիմնական ուղղությունը, ամեն դեպքում, ոստիկանության ակադեմիայի վերափոխումն է եւ նոր, ազնիվ կադրերի պատրաստումը պարեկային ծառայության համար: Մեկնարկը շուտով»:

Министр юстиции Армении возвестил о начале реформы Полиции 02/11/2020 11:35 | Лента новостей
Министр юстиции Армении Рустам Бадасян анонсировал начало проведения реформ в Полиции РА. Об этом он сообщил на своей странице в соцсети Facebook.
Стратегия реформирования Полиции Армении и вытекающая из нее программа действий на 2020-2022 гг. опубликованы на сайте e-draft.
"Многие будут говорить о создании министерства, о новой модели Уголовной полиции, новых технических средствах. Основным направлением реформы в любом случае будет преобразование Академии Полиции и подготовка новых честных кадров для патрульной службы. Старт будет дан скоро", - написал Бадасян.