Ձնահյուսի տակ է մնացել չորս պայմանագրային զինծառայող 02/07/2020   21:28  |  Արտակարգ պատահարներ
Փետրվարի 7-ին, ժամը 16:50-ի սահմաններում, ՀՀ Սյունիքի մարզում` N զորամասի պահպանության տեղամասում, ձնահյուսի տակ են մնացել չորս պայմանագրային զինծառայողներ:
Ձեռնարկված որոնողական-փրկարարական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել են ձնահյուսի տակ մնացած պայմանագրային զինծառայողներ, շարքային Կարապետ Սեդրակի Նազարյանի (ծնվ. 1991թ., զինված ուժերում էր 2018թ.-ից, Քաշաթաղի ԶԿ), կրտսեր սերժանտ Տիգրան Արմենի Արզումանյանի (ծնվ. 1994թ., զինված ուժերում էր 2018թ.-ից, Սյունիքի ՄԶԿ) և կրտսեր սերժանտ Նվեր Տիգրանի Շահբազյանի (ծնվ. 1995թ., զինված ուժերում էր 2018թ.-ից, Սյունիքի ՄԶԿ)  դիերը:
Պայմանագրային զինծառայող, շարքային Համլետ Գրենիկի Միրզոյանին (ծնվ. 1998թ., զինված ուժերում է 2018թ.-ից, Սյունիքի ՄԶԿ) հաջողվել է դուրս բերել ձնահյուսից: Հայտնաբերված զինծառայողը ստացել է մարմնական թեթև վնասվածքներ, առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար:
Դեպքի հանգամանքները պարզելու նպատակով կատարվում է քննություն:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խորին ցավակցություն է հայտնում շարքային Կարապետ Նազարյանի, կրտսեր սերժանտ Տիգրան Արզումանյանի և կրտսեր սերժանտ Նվեր Շահբազյանի ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
20:01 30/01/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԺամկետային զինծառայողի մահը որակվել է որպես ինքնասպանություն
21:16 28/01/2020  |  Արտակարգ պատահարներՍարատովի մարզի Կրասնոարմեյսկու շրջանում տեղի է ունեցել ՃՏՊ. զոհը և տուժածները ՀՀ քաղաքացիներ են
00:25 22/01/2020  |  Արտակարգ պատահարներՄահացել է պայմանագրային զինծառայող
19:19 07/01/2020  |  Արտակարգ պատահարներԱրցախում տեղի ունեցած ավտովթարի հետեւանքով տուժել է երկու զինծառայող
18:32 30/12/2019  |  Արտակարգ պատահարներԿուրղինյան փողոցում տեղի է ունեցել ՃՏՊ. կան տուժածներ և մեկ զոհ
21:43 24/12/2019  |  Արտակարգ պատահարներԵրևանում տեղի է ունեցել ՃՏՊ. կան տուժածներ և զոհ (տեսանյութ)
22:56 17/12/2019  |  Արտակարգ պատահարներՎանաձոր-Դիլիջան ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ. կա զոհ
22:36 16/12/2019  |  Արտակարգ պատահարներԱրմավիր-Նոր Արմավիր ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ. կա զոհ

Четверо военнослужащих попали под снежную лавину на юге Армении, трое из них погибли 02/07/2020   21:53  |  Чрезвычайное просшествие
Четверо военнослужащих-контрактников попали под снежную лавину в Сюникской области Армении. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Армении.
Трагический инцидент произошел 7 февраля в 16.50 на оборонительном участке N-ской воинской части.
В результате поисково-спасательной операции обнаружены тела троих из них - рядового Карапета Седраковича Назаряна 1991 года рождения, младшего сержанта Тиграна Арменовича Арзуманяна 1994 года рождения и младшего сержанта Нвера Тиграновича Шахбазяна 1995 года рождения.
Военнослужащего-контрактника, рядового Гамлета Грениковича Мирзояна 1998 года рождения удалось вызволить из-под снега. Он получил легкие телесные повреждения, состояние его здоровья оценивается как удовлетворительное.
С целью установления обстоятельств инцидента ведется следствие.
"Министерство обороны Армении выражает глубокие соболезнования членам семьи, родным и сослуживцам рядового Карапета Назаряна, младшего сержанта Тиграна Арзуманяна и младшего сержанта Нвера Шахбазяна", - говорится в сообщении.