Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար 02/06/2020   10:24  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 6-ին՝ ժամը 08:40-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:
Կոտայքի մարզի, Արագածոտնի մարզի Ծաղկահովտի տարածաշրջանի, Քուչակ-Ապարան,  Շիրակի մարզի Աշոցքի և Ամասիայի տարածաշրջանների, Երևան-Սևան ավտոճանապարհներին և Սարավան-«Զանգեր» հատվածում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Չայնիի ոլորաններում մառախուղ է:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է մարդատար ավտոմեքենաների համար, փակ՝ միայն բեռնատարների համար.
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ռուսական կողմում կա կուտակված 580 բեռնատար:
00:30 06/02/2020  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ
21:42 05/02/2020  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ
15:03 04/02/2020  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ. ռուսական կողմում կա կուտակված 590 բեռնատար
12:27 04/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄերկասառույցի պատճառով Երեւան-Սեւան մայրուղում բախվել են մի շարք մեքենաներ. Երթեւեկությունը կաթվածահար է

МЧС Армении предупреждает о тумане и гололеде в ряде областей 02/06/2020   10:32  |  Информационная платформа
Перевал Варденяц закрыт, сообщает МЧС Армении, приводя данные на 08:40 6 февраля. Затруднено движение транспорта на трассе Сотк-Карвачар.
На дорогах в Котайской, Арагацотнской областях и на автомагистралях Кучак-Апаран, а также Ашоцком и Амасийском районах Ширакской области, Севанской трассе и участке дороги “Сараван-“Зангер” местами образовался гололед. На серпантине, более известном, как “Чайный”, наблюдается туман.
Согласно полученным данным из департамента автомобильных дорог Министерства регионального развития и инфраструктуры Грузии автотрасса Степанцминда-Ларс закрыта только для грузовиков.
Согласно информации, поступившей из Центра кризисного управления Северной Осетии МЧС РФ, на КПП "Верхний Ларс" с российской стороны скопилось около 580 грузовиков.