Քննիչները խուզարկել են Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահի աշխատասենյակը. Վերմիշյանի ընդունարանից ոչ հերքում են, ոչ հաստատում 02/05/2020 13:05 | Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ին հասած տեղեկությունների համաձայն՝ այսօր քննիչներն այցելել են Քաղաքաշինության կոմիտե եւ քննչական գրծողություն կատարել կոմիտեի նախագահի աշխատասենյակում։
Լուրի հավաստիությունն ստուգելու համար «Փաստինֆո»-ն փորձեց կապ հաստատել Քաղաքաշինության կոմիտեի լրատվական ծառայության հետ, սակայն ԶԼՄ-ների հետ կապերի պատասխանատուն զանգերին չպատասխանեց, իսկ կոմիտեի նախագահ Վահագն Վերմիշյանի ընդունարանից այդ տեղեկատվությունը ո՛չ հերքեցին, ո՛չ հաստատեցին՝ նշելով, որ հաղորդագրություն կտարածեն և ուղղորդելով՝ զանգահարել լրատվական ծառայություն։

Следователи нагрянули с обыском к главе Комитета по градостроительству Армении: в приемной Вермишяна не опровергают и не подтверждают 02/05/2020   14:09  |  Криминальная хроника
По дошедшим до “ФактИнфо” сведениям, следователи сегодня побывали в Комитете по градостроительству и провели в кабинете председателя следственные действия.
Для проверки достоверности информации “Фактинфо” попыталось связаться с пресс-службой Комитета градостроительства, однако ответственный по связям со СМИ не откликнулся. А в приемной председателя Комитета Ваагна Вермишяна не опровергли, но и не подтвердили эту информацию. Там же заявили, что распространят релиз и порекомендовали позвонить в пресс-службу.