Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բեռնատար ավտոմեքենաների համար 02/04/2020 09:46 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 4-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է (բուք է) բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար:
Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը դժվարանցանելի է միայն կցորդիչով բեռնատարների համար:
Շիրակի, Սյունիքի և Կոտայքի մարզերի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Կոտայքի մարզի Հրազդան, Չարենցավան, Գեղարքունիքի մարզի Մարտունի, Աբովյան, Արագածոտնի մարզի Աշտարակ, Ապարան (բուք է), Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքներում, Ամասիա, Աշոցք գյուղերում և Ախուրյանի տարածաշրջանում տեղում է ձյուն:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բեռնատար ավտոմեքենաների համար:

МЧС предупреждает водителей о снеге и метели на ряде дорог в Армении 02/04/2020   09:56  |  Информационная платформа
Проезд автомобилей по некоторым автомагистралям затруднен, сообщает МЧС Армении, приводя данные на 09:30 4 февраля.
Перевал Варденяц закрыт для проезда автомобилей из-за метели.Затруднено также движение грузовиков с прицепом по трассе Сотк-Карвачар.
На дорогах в Ширакской, Сюникской и Котайкской областях местами образовался гололед.
В городах Раздан, Чаренцаван, Мартуни, Абовян, Аштарак, Апаран, Гюмри, в селах Амасия и Ашоцк, а также Ахурянском райне идет снег. В Апаране также наблюдается метель.
Согласно полученным данным из департамента автомобильных дорог Министерства регионального развития и инфраструктуры Грузии автотрасса Степанцминда-Ларс закрыта для проезда всех видов транспорта.