Արթուր Վանեցյանը հարցաքննվել է 01/31/2020   11:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը երեկ հարցաքննվել է ՔԿ-ում։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց ՔԿ դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանը։
Նրա փոխանցմամբ՝ Վանեցյանը հարցաքննվել է երկու քրեական գործի շրջանակներում՝ վկայի դատավարական կարգավիճակով։
Նաիրա Հարությունյանի խոսքով՝ Վանեցյանը հարցաքննվել է ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանի և իր հեռախոսազրույցի գաղտնալսման գործով՝ որպես վկա և այդ նույն քրեական գործի շրջանակներում նաև զննության է ենթարկվել իր բջջային հեռախոսը, իսկ մյուսը՝ ՀՖՖ-ում առերևույթ չարաշահումների առթիվ քննվող քրեական գործի շրջանակներում և կրկին վկայի կարգավիճակով։

Экс-главу СНБ Армении Артура Ванецяна допросили в СК 01/31/2020   12:09  |  Лента новостей
Бывший директор Службы национальной безопасности Армении в четверг, 30 января, был допрошен в Следственном комитете. Об этом “ФактИнфо” сообщила и.о. руководителя отдела информации и по связям с общественностью СК Армении Наира Арутюнян.
Она уточнила, что Ванецян был допрошен в рамках двух уголовных дел в процессуальном статусе свидетеля.
По словам Арутюнян, Артура Ванецяна допросили в качестве свидетеля по делу о прослушке его телефонных переговоров с начальником Специальной следственной службы Армении Сасуном Хачатряном. В рамках того же дела был произведен досмотр его сотового телефона.
Он также был допрошен по делу о предполагаемых злоупотреблениях в Федерации футбола Армении и вновь  в статусе свидетеля.