«Իմ քայլի» իրավաքաղաքական հայացքներն անհամատեղելի են ՀՀ Սահմանադրության առաջին հոդվածի հետ. Ռուբեն Մելիքյան 01/31/2020 11:46 | Մեկնաբանություն
Հապճեպ կարգով ԱԺ բերված՝ Սահմանադրական օրենքներում փոփոխություններ կատարելու փաթեթն ըստ էության մի բանի մասին է՝ Հայաստանի Հանրապետությունում Իրավունքի գերակայության սկզբունքը փոխարինել Մեծամասնության գերակայության սկզբունքով։ Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է «Իրավական ուղի» ՀԿ-ի համահիմնադիր Ռուբեն Մելիքյանը:
«Փաթեթն ինքնին բավարար է պնդելու համար, որ «Իմ քայլի» իրավաքաղաքական հայացքներն անհամատեղելի են ՀՀ Սահմանադրության առաջին հոդվածի հետ»,-գրել է նա:

Политико-правовые взгляды “мойшагавцев” несовместимы с первой статьей Конституции Армении - юрист 01/31/2020   12:01  |  Комментарий
Пакет поправок в конституционный закон, скоропалительно внесенный в парламент, по сути, только об одном: принцип верховенства права в Республике Армении заменен на принцип верховенства большинства. Такое мнение выразил соучредитель общественной организации “Правовой путь” Рубен Меликян.
“Самого по себе пакета достаточно для того, чтобы утверждать, что политико-правовые взгляды “Моего шага”(парламентская фракция правящего блока – Прим. ред.) несовместимы с первой статьей Конституции РА”, - написал Рубен Меликян на своей странице в соцсети Facebook.