Քրեական գործ է հարուցվել պաշտոնատար անձանց կողմից պաշտոնեական դիրքը չարաշահելու առերևույթ հանցագործության դեպքի առթիվ 01/30/2020 17:08 | Քրեական խրոնիկոն
Տարբեր լրատվամիջոցների կողմից տարածված` «Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ նախագահ Նարեկ Սամսոնյանի` 26.01.2020թ.-ի ֆեյսբուքյան գրառման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստվել են նյութեր` ՀՀ ՊԵԿ առանձին պաշտոնատար անձանց ենթադրյալ ոչ իրավաչափ հանձնարարություններ տալու և նրանց կողմից առերևույթ պաշտոնեական դիրքը չարաշահելու դեպքի առթիվ: Այս մասին հայտնում են Հատուկ քննչական ծառայությունից։
Նյութերի նախապատրաստման ընթացքում Նարեկ Սամսոնյանը հրավիրվել է նախաքննական մարմին` բացատրություն տալու, սակայն վերջինս հրաժարվել է ներկայանալ:
Նախապատրաստված նյութերի հիման վրա 30.01.2020թ.-ին ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:

Запись Нарека Самсоняна в соцсети Facebook обернулась уголовным делом 01/30/2020   17:18  |  Криминальная хроника
На основании записи учредителя общественной организации "Гражданское сознание" Нарека Самсоняна в соцсети Facebook от 26 января с.г. в Специальной следственной службе Армении были подготовлены материалы о даче отдельным чиновникам Комитета государственных доходов РА предполагаемых неправомерных поручений и злоупотребления ими полномочий. Об этом сообщает пресс-служба ССС Армении,
В ходе подготовки материалов Нарек Самсонян был вызван в следственный орган для дачи разъяснений, однако отказался от явки.
На основании подготовленных материалов сегодня, 30 января, в Специальной следственной службе Армении возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 308("Злоупотребление должностными полномочиями") УК Армении. Ведется предварительное следствие. Иные подробности не сообщаются.