Թեհրան-Երեւան երթուղին սպասարկող ընկերության ավտոբուսը վթարի է ենթարկվել. ՀՀ քաղաքացիներ ավտոբուսում չեն եղել 01/29/2020 15:53 | Արտակարգ պատահարներ
ԻԻՀ-ում ՀՀ դեսպանությանը հայտնի դարձած տեղեկությունների համաձայն՝ ս.թ. հունվարի 29-ին, Թեհրանի ժամանակով 06:00-ի սահմաններում Թեհրան-Երեւան-Թեհրան երթուղով փոխադրումներ իրականացնող իրանական «Իրան Փայամ-է Նուր» ընկերությանը պատկանող մարդատար ավտոբուսը վթարի է ենթարկվել Թավրիզ-Զենջան ճանապարհին՝ Միանե քաղաքի մոտակայքում:
Իրանում ՀՀ դեսպանությունից հայտնում են, որ վթարի հետեւանքով կան վիրավորներ, որոնք տեղափոխվել են Միանե եւ Թավրիզ քաղաքների հիվանդանոցներ:
Նախնական տեղեկությունների համաձայն՝ ՀՀ քաղաքացիներ ավտոբուսում չեն եղել: Վերոնշյալ ընկերության կողմից տրամադրված տեղեկատվության համաձայն՝ ավտոբուսում եղել են 10 օտարերկրյա քաղաքացիներ:

Автобус Тегеран-Ереван попал в ДТП: есть пострадавшие 01/29/2020 16:05 | Чрезвычайное просшествие
Пассажирский автобус, выполняющий рейс Тегеран-Ереван-Тегеран, попал в ДТП на трассе Тебриз-Зенджан, сообщает посольство Армении в Иране на своей странице в Facebook.
По данным посольства, авария произошла 29 января в 06:00 по тегеранскому времени возле города Миан. Автобус принадлежит иранской компании "Иран Пайам-э Нур".
Как сообщили в дипмиссии, в результате аварии есть пострадавшие. Они доставлены в больницы Миана и Тебриза.
По предварительным данным, граждан Армении в автобусе не было. Согласно предоставленным компанией-перевозчиком данным, в автобусе находились 10 иностранных граждан.