Մեղադրանք է առաջադրվել «Սեքյուրիթի դրիմ» ընկերության տնօրենին 01/29/2020   10:26  |  Քրեական խրոնիկոն
Փաստաթղթեր կեղծելուն հանցակցության  համար մեղադրանք է առաջադրվել «Սեքյուրիթի դրիմ» ընկերության տնօրեն Արթուր Պողոսյանին։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան ասաց ՀՀ ՔԿ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանը։
«Արթուր Պողոսյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ՔՕ 38-325-րդ հոդվածի 1-ին մասով։ Որպես խափանման միջոց ընտրվել է ստորագրությունը երկրից չհեռանալու մասին»,-ասաց Նաիրա Հարությունյանը։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ «Սեքյուրիթի դրիմ» ընկերության նախկին աշխատակիցներ Միքայել Պողոսյանի և Սիրակ Գրիգորյանի ներկայացրած հաղորդման հիման վրա քրեական գործ է հարուցվել։
«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ընկերության նախկին աշխատակից Միքայել Պողոսյանը նշել էր, որ ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչություն հաղորդում է ներկայացրել՝ իր աշխատանքի չներկայանալու վերաբերյալ կեղծ փաստաթուղթ կազմելու վերաբերյալ։
«Ճանապարհային երթևեկության խախտումների վարչության պետ Արսեն Ղազարյանը տնօրենի՝ Արթուր Պողոսյանի հետ նախնական համաձայնությամբ կեղծ զեկուցագիր է գրել, որ 2019թ.-ի մարտի 1-ին ամբողջ օրն աշխատանքի չեմ ներկայացել»,-նշել էր Միքայել Պողոսյանը։ Հավելենք, որ աշխատանքից ազատվածների թիվը հասնում է 20-ի, որոնք դեռևս չեն կարողանում աշխատանք գտնել։
Նշենք, որ քրեական գործը հարուցվել է մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ փաստաթղթերի կեղծելու դեպքի առթիվ` ՀՀ ՔՕ 325-րդ հոդվածի 2-րդ մասով։ Քրեականան գործի շրջանակներում որպես մեղադրյալ է ներգրավվել նաև «Սեքյուրիթի դրիմ» ընկերության Ճանապարհային երթևեկության խախտումների վարչության պետ Արսեն Ղազարյանին։ Հիշեցնենք, որ մարտի 1-ին «Սեքյուրիթի դրիմ» ընկերության աշխատակիցները բողոքի ակցիա էին իրականացրել, որից օրեր անց` մարտի 5-ին, արգելափակվել են աշխատակիցների էլեկտրոնային անցագրերը և վերջիններս աշխատակիցների խոսքով անհիմն հեռացվել են աշխատանքից։
18:06 08/01/2020  |  Քրեական խրոնիկոն«Սեքյուրիթի դրիմ» ընկերության վարչության պետին մեղադրանք է առաջադրվել փաստաթղթեր կեղծելու համար
15:48 18/09/2019  |  Քրեական խրոնիկոն«Սեքյուրիթի դրիմ»-ի տնօրենի եղբորը մեղադրանք է առաջադրվել
09:54 16/09/2019  |  Քրեական խրոնիկոն«Սեքյուրիթի դրիմ»-ի հիմնադիր Ալեքսանդր Զաքարյանը գրավի դիմաց ազատ է արձակվել
10:44 12/09/2019  |  Քրեական խրոնիկոն«Սեքյուրիթի դրիմ» ընկերության նախկին աշխատակիցների հաղորդման հիման վրա հարուցվել է քրեական գործ

Директор компании “Секьюрити дрим” стал обвиняемым 01/29/2020   10:44  |  Криминальная хроника
Директору компании “Секьюрити дрим” Артуру Погосяну предъявлено обвинение за  соучастие в подлоге документов. Об этом в ответ на запрос “ФактИнфо” сообщила и.о. руководителя отдела по связям с общественностью департамента Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
“Артуру Погосяну предъявлено обвинение по части 1 статьи 38-325 Уголовного кодекса Армении. В отношении него избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде”, - сообщила Арутюнян.
Ранее стало известно, что на основании заявления, поданного бывшими сотрудниками компании “Секьюрити дрим” Микаелом Погосяном и Сираком Григоряном, возбуждено уголовное дело.
В беседе с “ФактИнфо” экс-сотрудник компании Микаел Погосян рассказал, что подал в Главное управление по борьбе с организованной преступностью Полиции РА заявление касательно составления подложного документа об его неявке на работу.
“Начальник управления по нарушениям правил дорожного движения Арсен Казарян в предварительном сговоре с директором Артуром Погосяном написали липовый доклад, согласно которому 1-го марта 2019 года меня весь день не было на работе”, - сказал Микаел Погосян.
Отметим, что под увольнение попали 20 сотрудников, которые по сей день не могут найти работу.
Уголовное дело было возбуждено по части 2 статьи 325 УК Армении(“Подделка, сбыт или использование документов, штампов, печатей, бланков, государственных номеров транспортных средств, совершенные группой лиц по предварительному сговору”).В рамках дела в качестве обвиняемого был привлечен начальник управления по нарушениям ПДД Арсен Казарян.