Շփման գծում զինադադարի խախտման դեպքերը կրճատվել են, ինչն ուղղակիորեն կապված է բանակի մարտունակության հետ. Վաղարշակ Հարությունյան 01/28/2020   14:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վերջին ժամանակահատվածում Հայաստանը նոր զենքեր է ձեռք բերել, ինչը բարձրացրել է բանակի մարտունակությունը։ Լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց պաշտպանության նախկին նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը։
«Այսօր նույնիսկ շփման գծում զինադադարի խախտման դեպքերն են կրճատվել։ Դա ուղղակի կապված է մեր բանակի մարտունակության հետ։ Զինադադարից ի վեր մեր բանակը հզորացել է և հզորանալու է»,-ասաց Վաղարշակ Հարությունյանը։
Դիտարկմանը, որ ընդդիմությունը թերահավատորեն է նայում երկրի պաշտպանության հետ կապված նոր իշխանությունների քայլերին, Վաղարշակ Հարությունյանն արձագանքեց. «Բոլորն են տեսնում՝ բանակի ֆինանսավորումը 28 տոկոսով ավելացել է, ձեռք են բերվել կարևորագույն զինատեսակներ, սպաների աշխատավարձերն է բարձրացել»,-հավելեց Վաղարշակ Հարությունյանը։

Вагаршак Арутюнян объяснил, с чем связано сокращение числа случаев нарушения перемирия 01/28/2020 15:10 | Лента новостей
Армения в последний период приобрела новое оружие, что повысило боеготовность армии. Об этом во вторник, 28 января, заявил бывший министр обороны Вагаршак Арутюнян.
"Сегодня даже на линии соприкосновения сократились случаи нарушения режима прекращения огня. Это напрямую связано с боеготовностью нашей армии. С момента прекращения огня наша армия наращивала и будет дальше наращивать свою мощь", - сказал Вагаршак Арутюнян.
Что касается того, что оппозиция скептически смотрит на шаги новой власти, связанные с обороной страны, Вагаршак Арутюнян заявил:”Все видят, что финансирование увеличилось на 28%, закуплено важнейшие виды вооружения, увеличилась зарплата офицеров”, - добавил Арутюнян.