Հրայր Թովմասյանի տան խուզարկությունը քրեադատավարական առումով իմաստ չունի.Արսեն Բաբայան 01/24/2020   11:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի տան խուզարկությունը քրեադատավարական առումով իմաստ չունի, քանի որ խուզարկություն արվում է այնպիսի քրեական գործի շրջանակներում, որը ըստ մեղադրանքի բավականին վաղուց է եղել։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արսեն Բաբայանը՝ հավելելով, որ Թովմասյանի տան խուզարկությունը հերթական օպերացիան է ընտանիքի անդամներին ճնշելու համար։
Ըստ Բաբայանի՝ խուզարկությունը կատարվում է նոտարների գործի շրջանակներում, որովհետև Հրայր Թովմասյանը միայն այդ քրեական գոշրծի շրջանակներում է ներգրավված որպես մեղադրյալ։
«Եթե ՍԴ նախագահի, դատավորի, անձեռնմխելի անձի նկատմամբ իրականացվում է քրեական հետապնդումներ, ապա այդտեղ խնդիր ունենք օրենքի խախտման հետ և այլ հարցեր, որոնք հենց կապված են անձեռնմխելիության հետ»,- նշեց Բաբայանը։

Юрист считает проведение обыска в доме главы КС Армении Грайра Товмасяна бессмысленным 01/24/2020   12:16  |  Лента новостей
Бывший заместитель руководителя аппарата Национального Собрания Армении Арсен Бабаян считает, что проведение следователями Специальной следственной службы обыска в квартире председателя Конституционного суда Армении Грайра Товмасяна не имеет смысла в уголовно-процессуальном плане.
По его словам, он не имеет смысла, поскольку обыск проводится в рамках такого уголовного дела, которое, согласно обвинению, было возбуждено давно.
Он предположил, что обыск проводится в рамках дела нотариусов, поскольку только по этому делу Грайр Товмасян привлечен в качестве обвиняемого.Он добавил, что обыск в доме Товмасяна – очередная операция по оказанию давления на членов семьи.
“Если в отношении председателя КС, судей, лиц, обладающих неприкосновенностью, осуществляется уголовное преследование, то в таком случае мы имеем дело с нарушением закона…”, – отметил адвокат.