Եթե առ այսօր ես դրա մասին լռում եմ, դա միայն իմ երկրի հեղինակությամբ է պայմանավորված. Թովմասյան (տեսանյութ) 01/24/2020   14:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այն, ինչ տեղի է ունենում այսօր իմ շուրջ, Սահմանադրական դատարանի շուրջ հիմնավորում է, որ խնդիրները խորքային են։ Լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանը։
«Օրվա իշխանությունն ունի ինձանից որպես ՍԴ նախագահ ձերբազատվելու խնդիր։ Այդ ամբողջն արվում է կոպիտ, շատ ակնհայտ։ Ոչ միայն մեր հանրությունը, այլև միջազգային հանրությունն այս ամենին տեղյակ է։ Ցավ եմ ապրում, որովհետև ինձ համար Հրայր Թովմասյանի խնդիրն այս պարագյում երկրորդական, երրորդական է։ Շատ ավելի կարևոր է երկրի հեղինակությունը, երկրի վաղվա օրը։ Չի կարելի տարիներով հավաքած հեղինակությունն այդքան արագ մսխել»,-ասաց Հրայր Թովմասյանը։
Վերջինս նշեց՝ լրատվամիջոցները տեսնում են այս ամբողջ գործընթացների միայն 10 տոկոսը. «ԱԱԾ նախկին տնօրենը դրա վերաբերյալ ակնարկ արեց։ Ես հուսով եմ, վստահ եմ, որ սպայի իր պատիվը թույլ չի տա, որ ինքն այդ ամբողջի մասին լռի։ Այս ամբողջ պրոցեսը ինչ է սկսել, ինձ հետ ինչ են խոսել, այդ ամբողջը կդառնա հանրության սեփականություն։ Եթե առ այսօր ես դրա մասին լռում եմ, դա միայն իմ երկրի հեղինակությամբ է պայմանավորված»,-ասաց Հրայր Թովմասյանը։
13:53 24/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱյն ինչ կատարվում է այսօր, նոր քրեական գործերի հիմք է դառնալու. Թովմասյան
13:38 24/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի տանը ոչինչ չի հայտնաբերվել. Պաշտպան
13:01 24/01/2020  |  ՄեկնաբանությունԱռաջարկում եմ խուզարկել Հրայր Թովմասյանի ուղեղը. ինչ կա, այդտեղ է թաքնված. Աշոտյան

Грайр Товмасян считает, что происходящее вокруг него и КС Армении бьет по авторитету страны 01/24/2020   14:32  |  Лента новостей
Председатель Конституционного суда Армении Грайр Товмасян заявил, что все, что происходит сегодня вокруг него и КС, подтверждает наличие глубоких проблем. Об этом он заявил в беседе с журналистами в пятницу после обыска в своей квартире.
“Нынешняя власть задалась целью избавиться от меня как от председателя КС. Все это делается грубо и очень явно. Не только наша общественность, но и международное сообщество в курсе всего этого. Мне очень больно, потому что для меня в данном случае проблема Грайра Товмасяна – это вопрос второстепенного и третьестепенного значения. Гораздо важнее авторитет страны, ее будущее. Нельзя растрачивать авторитет, накопленный за долгие годы работы”, - сказал Грайр Товмасян.
Он также отметил, что СМИ видят лишь 10% всего этого процесса.
“Бывший директор Службы национальной безопасности уже намекал по этому поводу. Я надеюсь, уверен, что его офицерская честь не позволит ему умолчать обо всем этом. Весь этот процесс с самого его начала, в том числе детали разговора со мной, станут достоянием общественности. Если по сей день я об этом храню молчание, то это лишь из-за авторитета моей страны”, - сказал Трайр Товмасян.