Վիրավորում ստացած զինծառայողի վիրահատությունն ավարտվել է 01/24/2020 13:21 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Արցախում վիրավորված շարքային Հենրի-Հայկ Սիմոնի Զաքարեանի վիրահատությունն ավարտվել է։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Շարքային Հենրի-Հայկ Սիմոնի Զաքարեանի վիրահատությունն ավարտվեց: Նրա վիճակը ծանր է, բայց կայուն: Մեր բժիշկները հրաշագործ են ուղղակի: Եթե վիրավորը հասնում է մինչև օպերացիոն, ապա գրեթե միշտ փրկում են մեր հրաշագործները»,- գրել է Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ հունվարի 24-ին՝ ժամը 06:55-ի սահմանում, ՊԲ հյուսիային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, հրազենային վիրավորում են ստացել ՊԲ զինծառայողներ, 2001թ. ծնված Հենրի-Հայկ Սիմոնի Զաքարեանը և 2000թ. ծնված Արմեն Ջոնիկի Մեսրոպյանը: Վիրավորում ստացած զինծառայող Հենրի-Հայկ Սիմոնի Զաքարեանի վիճակը գնահատվում էր ծանր։

Арцрун Ованнисян рассказал о состоянии раненого военнослужащего после операции 01/24/2020   13:49  |  Лента новостей
Пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян обнародовал данные о состоянии военнослужащего, раненного в Арцахе.
“Операция раненного в Арцахе рядового Генри-Айка Симоновича Закареана завершилась. Его состояние тяжелое, но стабильное. Наши врачи просто творят чудеса. Когда раненый доходит до операционной, то почти всегда его спасают наши чудотворцы”, - написал Арцрун Ованнсиян.
Как сообщила ранее пресс-служба Минообороны Арцаха, 24 января около 06:55 в одной из воинских частей Армии обороны, дислоцированных на северном направлении, при пока не выясненных обстоятельствах, огнестрельное ранение получили военнослужащие АО Генри-Айк Симонович Закареан (2001 года рождения) и Армен Джоникович Месропян (2000 года рождения). Для установления деталей инцидента ведется следствие.