Եթե անձն այնպիսի առողջական վիճակ ունի, որն անհամատեղելի է կալանքին, նման միջոցներ չպետք է կիրառվեն. Ռուստամ Բադասյանը՝ Մանվել Գրիգորյանի մասին 01/22/2020 17:02 | ԼՐԱՀՈՍ
Փաստ է, որ եթե անձն այնպիսի առողջական վիճակ ունի, որն անհամատեղելի է կալանքի կամ ազատազրկման հետ, նման միջոցներ չպետք է կիրառվեն։ Ազգային ժողովում այս մասին ասաց Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը՝ անդրադառնալով Մանվել Գրիգորյանի խափանման միջոցը փոխելու հարցին։
«Տեղեկություն կար, որ առողջական խնդիրները խորացել են։ Որոշում է կայացվել, որ նման դեպքում հետագա կալանքի կրումը, ազատությունից զրկված վիճակը չի կարող որևէ նպատակ հետապնդել»,-նշեց Ռուստամ Բադասյանը։
Հարցին՝ ինչով էր պայմանավորված, որ Մանվել Գրիգորյանի խափանման միջոցի փոփոխությունը չուղեկցվեց բուռն բողոքի ալիքով, Արդարադատության նախարարը դժվարացավ մեկնաբանել։

Глава Минюста Армении прокомментировал изменение меры пресечения Манвелу Григоряну 01/22/2020   17:41  |  Лента новостей
Если человек находится в состоянии, несовместимом с нахождением под стражей или лишением свободы, то такие меры в отношении него не должны применяться. Об этом заявил юстиции Армении Рустам Бадасян, комментируя изменение меры пресечения бывшему депутату НС, экс-председателю Союза добровольцев “Еркрапа” Манвелу Григоряну меры пресечения.
“Были сведения об ухудшении состоянии здоровья Манвела Григоряна. Было принято решение, что в подобных случаях дальнейшее содержание под стражей и лишение свободы не может преследовать какую-либо цель”, – заявил Рустам Бадасян в ходе правительственного часа в парламенте.
Министр затруднился ответить на вопрос по поводу причин отсутствия бурной негативной реакции общественности на изменение меры пресечения Манвелу Григоряну.