Մարդու իրավունքների պաշտպանի ներկայացուցիչներն այցելել են վերակենդանացման բաժնում գտնվող Մանվել Գրիգորյանին. ըստ բժշկի՝ վիճակը կայուն ծանր է 01/14/2020 19:36 | ԼՐԱՀՈՍ
Մարդու իրավունքների պաշտպանի հանձնարարությամբ՝ աշխատակազմի ներկայացուցիչներն այսօր այցելել են «Նաիրի» բժշկական կենտրոնի ինտենսիվ թերապիայի և վերակենդանացման բաժանմունքում գտնվող Մանվել Գրիգորյանին, առանձնազրույց ունեցել նրա և նրա փաստաբանների հետ:
Մանվել Գրիգորյանի առողջական վիճակին առնչվող հարցերը քննարկվել են նրա բուժումն իրականացնող բժշկի հետ:
Առանձնազրույցի ընթացքում Մանվել Գրիգորյանի գիտակցությունը եղել է պարզ։
Բժիշկների գնահատմամբ՝ նրա առողջական վիճակը կայուն ծանր է, նա գտնվում է մշտական բժշկական հսկողության ներքո և ստանում անհրաժեշտ դեղորայքային բուժում:
Մանվել Գրիգորյանի առողջական վիճակի և իրավունքների հետ կապված հարցերը գտնվում են Մարդու իրավունքների պաշտպանի ուշադրության կենտրոնում:

Состояние здоровья Манвела Григоряна оценивается как стабильно тяжелое - офис омбудсмена Армении 01/15/2020   00:02  |  Лента новостей
Сотрудники офиса Защитника прав человека по поручению омбудсмена 14 января навестили бывшего депутата, экс-главу Союза добровольцев “Еркрапа”, генерала Манвела Григоряна, находящегося в отделении реанимации и интенсивной терапии медцентра “Наири”, побеседовали с ним и с его адвокатами. Об этом сообщают из офиса омбудсмена РА.
Касающиеся состояния здоровья Манвела Григоряна вопросы были обсуждены с его лечащим врачом. Во время беседы Манвел Григорян находился в ясном сознании.
По оценке врачей, состояние его здоровья оценивается как стабильно тяжелое, он находится под постоянным медицинским наблюдением и проходит соответствующее медикаментозное лечение.
“Связанные с состоянием здоровья и правами Манвела Григоряна вопросы находятся в центре внимания омбудсмена”, - говорится в сообщении.