Զոհրաբ Մնացականյանի հեռախոսազրույցը Հորդանանի արտաքին գործերի և արտագաղթյալների նախարար Այման Սաֆադիի հետ 01/14/2020   12:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 14-ին ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց ունեցավ Հորդանանի արտաքին գործերի և արտագաղթյալների նախարար Այման Սաֆադիի հետ։ Հեռախոսազրույցը տեղի ունեցավ ի լրումն երկու երկրների արտգործնախարարների միջև Երևանում կայացած հանդիպման։ Այս մասին հայտնում են Արտաքին գործերի նախարարությունից։
Արտգործնախարարներն անդրադարձան երկկողմ օրակարգին և բարձր մակարդակով երկխոսության շարունակականությանն առնչվող հարցերի՝ այդ առնչությամբ ընդգծելով բարձրաստիճան շփումների ու փոխայցերի ակտիվացման կարևորություն։
Հեռախոսազրույցի ընթացքում Հայաստանի և Հորդանանին ԱԳ նախարարները մտքեր փոխանակեցին տարածաշրջանային մի շարք հարցերի շուրջ: Մերձավորարևելյան տարածաշրջանում վերջին զարգացումների առնչությամբ երկուստեք ընդգծվեց խաղաղ միջոցներով իրադրության լիցքաթափման անհրաժեշտությունը:
23:06 06/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԶոհրաբ Մնացականյանի հանդիպել է ԱՄՆ պետքարտուղարի եվրոպական և եվրասիական հարցերով տեղակալ Ֆիլիպ Ռիքերի հետ
18:23 06/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԶոհրաբ Մնացականյանի հանդիպումը Սլովակիայի ԱԳ նախարար, ԵԱՀԿ գործող նախագահ Միրոսլավ Լայչակի հետ

Главы МИД Армении и Иордании обсудили по телефону ситуацию в ближневосточном регионе 01/14/2020 12:32 | Лента новостей
Глава МИД Армении Зограб Мнацаканян провел телефонный разговор с министром иностранных дел и эмигрантов Иорданского Хашимитского Королевства Айманом Сафади. Подробности представляет пресс-служба армянского внешнеполитического ведомства.
Телефонная беседа состоялась в дополнение к состоявшейся в Ереване встрече Зограба Мнацаканяна и Аймана Сафади.
Министры иностранных дел затронули вопросы, касающиеся двусторонней повестки и продолжения диалога высокого уровня, подчеркнув в этой связи важность активизации контактов и взаимных визитов высокопоставленных чиновников.
Собеседники обменялись также мнениями по ряду региональных вопросов. В связи с последними процессами в ближневосточном регионе обоюдно была подчеркнута необходимость разрядки обстановки мирными средствами.