ՖԻՖԱ-ի նախագահն Արմեն Մելիքբեկյանին հրավիրել է Ցյուրիխ 01/13/2020   10:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՖԻՖԱ-ի նախագահ Ջիանի Ինֆանտինոն շնորհավորել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանին և ՀՖՖ գործադիր կոմիտեի նորընտիր անդամներին։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից,  ՖԻՖԱ-ի նախագահը նաև Արմեն Մելիքբեկյանին հրավիրել է հանդիպման կազմակերպության` Ցյուրիխում գտնվող կենտրոնական գրասենյակում:
«Հարգելի նախագահ,
Ընդունեք իմ ջերմագին շնորհավորանքներն ու լավագույն մաղթանքները  2019 թվականի դեկտեմբերի 23-ին կայացած Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի արտահերթ ժողովում ՀՖՖ նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ:
Ձեր գիտելիքները, կառավարման հմտություններն ու փորձը՝ որպես նախկին ՀՖՖ գլխավոր քարտուղար, անկասկած, կնպաստեն այս գեղեցիկ խաղի զարգացմանը  ձեր երկրում: Դուք միշտ կարող եք ապավինել իմ անձնական օգնությանն ու ՖԻՖԱ-ի աջակցությանը՝ այս նպատակն ի կատար ածելու: ՖԻՖԱ-ի դռները միշտ բաց են ձեր առջև ֆուտբոլի զարգացմանն ու կառավարմանն առչվող ցանկացած հարցի քննարկման համար:
Կցանկանայի մոտ ժամանակներս հրավիրել Ձեզ Ցյուրիխ:
Շնորհակալ կլինեմ, եթե իմ շնորհավորանքները փոխանցեք նաև Գործադիր կոմիտեի՝ այդ օրն ընտրված անդամներին:
Ձեզ և ձեր թիմին մաղթում եմ հաջողություններ՝ հաղթահարելու բոլոր մարտահրավերները և հուսով եմ` շուտով կրկին կհանդիպենք», - ասված է Ջիանի Ինֆանտինոյի ուղերձում:

Джанни Инфантино пригласил главу Федерации футбола Армении на встречу в Цюрих 01/13/2020   12:42
Глава ФИФА Джанни Инфантино поздравил президента Федерации футбола Армении Армена Меликбекяна и новоизбранных членов исполкома ФФА. Как сообщается на сайте Федерации, Инфантино пригласил Меликбекяна на встречу в штаб-квартиру ФИФА в Цюрихе.
"Уважаемый президент, примите мои самые теплые поздравления и наилучшие пожелания в связи с избранием на пост президента ФФА во время состоявшегося 23 декабря 2019 года внеочередного заседания Федерации футбола Армении", - говорится в послании.
Он выраизл уверенность, что знания, навыки управления и опыт работы Меликбекяна в качестве бывшего генерального секретаря ФФА, несомненно, поспособствуют развитию футбола в Армении.
“Вы всегда можете рассчитывать на мою личную помощь и поддержку ФИФА для претворения в жизнь этой цели. Двери ФИФАвсегда открыты перед вами для обсуждения любых вопросов, связанных с развитием и управлением футбола. Хотел бы пригласить Вас в Цюрих в ближайшее время. Был бы признателен, если бы вы также передали мои поздравления членам Исполнительного комитета, избранным в этот день. Я желаю Вам и вашей команде успехов в преодолении всех вызовов и надеюсь, что мы скоро встретимся", - говорится в послании Джанни Инфантино.