Ռազմիկ Աբրահամյանի նպատակն այն է, որ մեր հայրենակիցները երեխաներ չունենա՞ն. բողոքի ակցիա` դատախազության մոտ . Ուղիղ 01/10/2020   11:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մեր երեխաներին կոտորում են, մեր երեխաներն անհայտ ճանապարհով անհետանում են։ Ռազմիկ Աբրահամյանի նպատակն այն է, որ երեխաներ չունենա՞ն մեր հայրենակիցները։ Լրագրողների հետ զրույցում այս մասին հայտարարեցին ապօրինի որդեգրման գործով տուժող մայրերը։
Վերջիններս այժմ բողոքի ակցիա են իրականացնում Գլխավոր դատախազության մոտ՝ պահանջելով կալանավորել Ռազմիկ Աբրահամյանին և գործով մյուս անձանց։
Մայրերը նկատեցին՝ առաջնահերթ է նաև Արշակ Ջերջերյանի կալանավորումը. «Փաստաթղթաբանությունը ու փոխտնօրենի պարտականությունները կատարում է Ջերջերյանը, և բազմաթիվ փաստեր կան Ջերջերյանի մասին»,-նշեց ծնողներից մեկը։
Դիտարկմանը՝ ինչով է պայմանավորված տարիներ առաջ տեղի ունեցած դեպքերն այժմ բարձրաձայնելը, մայրերից մեկը նկատեց՝ վախեցել են նախկին իշխանություններից. «Ոմանք պայքարել են տարիներ շարունակ, բայց արդյունքի չեն հասել։ Քանի որ իրավիճակ, իշխանություն է փոխվել, աղմուկ-աղաղակը կա, մարդիկ բարձրաձայնում են։ Այնպես չէ, որ չեն բարձրաձայնել, պարզապես այսպիսի աղմուկ չի եղել։ Դատարաններում քննվում է գործը։ Օրինակ 15 տարեկան աղջկայի գործը տարիներ շարունակ դատարանում քննվում է և ոչ մի արդյունք չենք ստանում»,-հավելեց տուժող ծնողը։
09:38 24/12/2019  |  Մամուլ«Պետք է ամոթանք տային վարչապետին, որն առանց բավարար ապացույցների անվանական վարկաբեկում է մարդկանց, նրանց դարձնում կենդանի թիրախ՝ չսպասելով քննության ավարտին». «Հրապարակ»
16:54 23/12/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՌազմիկ Աբրահամյանի նկատմամբ որևէ խափանման միջոց ընտրված չէ
13:32 23/12/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԴատախազությունը դեռ չի որոշել Ռ.Աբրահամյանի կալանավորումը մերժելու որոշումը կբողոքարկի, թե ոչ

"Дело о незаконном усыновлении": матери требуют ареста директора Республиканского роддома и его зама 01/10/2020 12:07 | Лента новостей
Проходящие потерпевшими по делу о незаконном усыновлении детей матери проводят акцию протеста перед зданием Генеральной прокуратуры Армении. Они требуют арестовать директора ЗАО "Республиканский институт репродуктивного здоровья, перинатологии, акушерства и гинекологии" (Республиканский роддом) Размика Абрамяна и других лиц, проходящих по делу.
“Наши дети исчезают неизвестным путем. Цель Размика Абрамяна, чтобы у наших соотечественников не было детей?” - заявила одна из матерей.
Матери также требуют ареста заместителя директора Аршака Джерджеряна.
“Делопроизводство и обязанности заместителя директора исполняет Джерджерян. Имеются многочисленные факты о Джерджеряне”, - заявила одна из участниц акции протеста.
На вопрос о том, почему они сейчас коснулись случаев, произошедших много лет назад, одна из матерей заявила, что они боялись прежней власти.
“Многие долго боролись, однако не добились каких-либо результатов. Поскольку сменилась ситуация и власть, люди подняли этот вопрос. Они его поднимали и раньше, просто такого шума не было. В суде рассматривается дело. Например, дело 15-летней девушки рассматривается в суде на протяжении многих лет, и никакого результата”, - заявила одна из потерпевших матерей.
Как ранее сообщалось, суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Давида Балаяна отклонил ходатайство следователя об аресте Размика Абрамяна. Ранее суд под председательством судьи Давида Балаяна посчитал также неправомерным решение следователя о задержании Размика Абрамяна.
Размику Абрамяну предъявлено обвинение по пункту 2 части 2 статьи 167(“Незаконное разлучение ребенка с родителями или подмена ребенка, совершенные группой лиц по предварительному сговору”) и пункта 3 статьи 200(“Коммерческая взятка”) УК РА. Кроме того, в рамках того же уголовного дела обвинения предъявлены еще 4 лицам. В отношении них избрана мера пресечения в виде залога.