Փաշինյանը Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի նախագահի նկատմամբ կարգապահական տույժ է կիրառել 01/09/2020   17:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը որոշում է ստորագրել Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի նախագահ Ավետիք Քերոբյանի նկատմամբ կարգապահական տույժ կիրառելու մասին, տեղեկացնում է Կառավարության կայքը։
«Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքային օրենսգրքի 220-րդ հոդվածով, 223-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետով և 226-րդ հոդվածով՝
Աշխատանքային պարտականությունները ոչ պատշաճ կատարելու համար Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի նախագահ Ավետիք Քերոբյանի նկատմամբ կիրառել նկատողություն կարգապահական տույժի տեսակը»,– ասվում է վարչապետի որոշման մեջ:
16:55 09/01/2020  |  ՄեկնաբանությունՀանրապետության Հրապարակը կդառնա շատ ավելի տեսարժան վայր. Նիկոլ Փաշինյան

Пашинян объявил выговор председателю Военно-промышленного комитета 01/09/2020   17:39  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян подписал решение о применении дисциплинарного взыскания в отношении председателя Военно-промышленного комитета Аветика Керобяна. Об этом сообщается на сайте правительства.
“Руководствуясь статьей 220 Трудового кодекса РА, пунктом 1 части 1 статьи 223 и ст. 226, за ненадлежащее выполнение трудовых обязанностей применить в отношении председателя Военно-промышленного комитета Аветика Керобяна дисциплинарное взыскание в виде выговора”, - говорится в решении премьера.