Դատարանում քննարկվում է ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի սանիկին կալանավորելու միջնորդությունը. ՈՒՂԻՂ 01/08/2020   11:46  |  Դատական ռեպորտաժներ
Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանում քննարկվում է ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի սանիկ Նորայր Փանոսյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու մասին քննիչի միջնորդությունը։
«Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ միջնորդության քննարկումն սկսվել էր դեռ 2019 թվականի դեկտեմբերին, սակայն դատարանը նիստը հետաձգվել է։
«Բավականին ծանր նիստեր էին , հավատացեք, այդ 6.5 ժամերի ընթացքում շատ ծանր աշխատանք է տարվել , որը պետք է շարունակվի։ Մենք գտնում ենք, որ ակնհայտ անհիմն է միջնորդությունը եւ կալանավորելու որեւէ հիմքեր չկան»,- «Փաստինֆո»-ին դեկտեմբերի 28-ին ասել էր փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանը։
Հիշեցնենք, որ Նորայր Փանոսյանին առաջադրված մեղադրանքը լրացվել էր՝ նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀՔՕ-ի 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, այն է՝ պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելը, որն անզգուշությամբառաջացրել է ծանր հետեւանքներ եւ կրկին կալանավորելու միջնորդություն ներկայացվել։
18:11 27/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՏիգրան Աթանեսյանը դատարանում կբարձրացնի Նորայր Փանոսյանի դեմ ցուցմունք տված անձի եւ գործը քննող դատավորի մտերմության հարցը
16:29 27/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ95 տոկոսով վստահ ենք, որ Նորայր Փանոսյանին կկալանավորեն . Տիգրան Աթանեսյան

Суд в Ереване рассматривает ходатайство об аресте крестника главы КС Грайра Товмасяна 01/08/2020   12:30  |  Судебный репортаж
Суд общей юрисдикции Еревана рассматривает ходатайство следователя об аресте Норайра Паносяна, который является крестником председателя Конституционного суда Армении Грайра Товмасяна.
Как передает корреспондент "ФактИнфо", слушания по ходатайству об избрании в отношении Паносяна меры пресечения в виде заключения под стражу начались еще в декабре 2019 года, однако суд отложил заседание.
"Довольно тяжелыми выдались заседания. Поверьте, за эти шесть с половиной часов была проделана весьма сложная работа, которую предстоит продолжить. Мы считаем очевидно необоснованным ходатайство; каких-либо оснований для ареста нет", - заявил в беседе с "ФактИнфо" 28 декабря адвокат Тигран Атанесян.