Երեւանում եկեղեցու բակից քրեական հեղինակություն է բերման ենթարկվել 01/07/2020 14:58 | Քրեական խրոնիկոն
Հունվարի 6-ին ոստիկանության Կենտրոնական բաժնի քրեական հետախույզներն, իրացնելով ստացած օպերատիվ տվյալները, Կոնդի Սուրբ Հովհաննես եկեղեցու բակում հայտնաբերել ու ապօրինի զենք-զինամթերք պահելու կասկածանքով բաժին բերման են ենթարկել քրեական հեղինակության ու նրան ուղեկցող անձանց։
Կատարվել են անձնական խուզարկություններ ու մեքենաների զննություններ։ Հայտնաբերվել են դանակ ու տարբեր տեսակի հրազեններ, որոնց օրինականությունը ստուգվում է։
Կրկին հիշեցնենք, որ ոստիկանությունը հետևողական է հանցագործություն ծնող պատճառների և միջավայրի դեմ պայքարում։ Արվում է ամեն ինչ քրեական ենթամշակույթը վերացնելու և քաղաքացիական հասարակությանը հատուկ սկզբունքների արմատավորման համար։

Криминального авторитета забрали в Полицию со двора церкви в Ереване(Видео) 01/07/2020   15:19  |  Криминальная хроника
Сотрудники уголовного розыска Центрального отдела Полиции 6 января при отработке полученных оперативных данных обнаружили во дворе церкви Святого Ованнеса в столичном квартале Конд криминального авторитета и сопровождавших его лиц, которых по подозрению в хранении оружия и боеприпасов доставили в отдел. Об этом сообщает пресс-служба Полиции Армении.
В ходе личного досмотра и обыска автомобилей обнаружены нож и огнестрельное оружие разного вида, законность которых проверяется.
В ведомстве вновь напоминают, что  Полиция последовательна в борьбе против причин и среды, порождающих преступление. “Делается все для устранения криминальной субкультуры и укоренения  принципов, присущих гражданскому обществу”, - отмечается в сообщении.