Երևանում 16-ամյա աղջկա են սպանել. Հարուցվել է քրեական գործ 01/06/2020 12:05 | Քրեական խրոնիկոն
Երևանում 16-ամյա աղջկա սպանության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ ՔՕ 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանը։
«Ձեռնարկվում են անհետաձգելի քննչական եւ այլ դատավարական, օպերատիվ հետախուզական միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու, առերեւույթ հանցագործություն կատարած անձին կամ անձանց հայտնաբերելու համար»,-գրել է Նաիրա Հարությունյանը։
Shamshyan.com-ի տեղեկություններով սպանությունը տեղի է ունեցել երեկ՝ հունվարի 5-ին։ Ժամը 23։00-ի սահմաններում Երևանի 1-03 շտապօգնության բժիշկների հերթապահ խումբը ահզաանգել է ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոն և հայտնել, որ կանչով մեկնել են Սայաթ-Նովա պողոտայի 15 շենքի բնակարաններից մեկը, որտեղ ննջասենյակում՝ անկողնում, հայտնաբերել են 16-ամյա երեխայի դի։ Դատաբժշկի նախնական եզրակացությաան համաձայն՝ երեխան մահացել է խեղդամահ արվելու հետևւանքով։

В Ереване убили 16-летнюю девушку 01/06/2020   12:35  |  Криминальная хроника
16-летняя девушка найдена убитой в Ереване. По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104 ("Убийство") УК Армении. Об этом в понедельник сообщила и.о. руководителя отдела информации и общественных связей департамента Следственного комитета Армении Наира Арутюнян на своей странице в соцсети Facebook.
“Предпринимаются неотложные следственные и иные процессуальные, оперативно-розыскные мероприятия для установления всех обстоятельств произошедшего или обнаружения предполагаемого(предполагаемых)преступника(преступников)”, - написала она.
По сведениям портала Shamshyan.com, убийство было совершено накануне, 5 января.
Около 23:00 бригада врачей "Скорой помощи" позвонила в Полицию и сообщила, что  они прибыли по вызову в одну из квартир в здании №15, расположенном на улице Саят-Нова в Ереване, где в спальне, на кровати, обнаружили тело 16-летнего подростка. Согласно предварительному заключению судмедэксперта, девушка скончалась вследствие удушения.