Հաջորդ սքեչերում պիցցա տվեք բռնեն. Լևոն Քոչարյան 01/06/2020 12:25 | Մեկնաբանություն
ՀՀ երկրորդ նախագհ Ռոբերտ Քոչարյանի որդին՝ Լևոն Քոչարյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է ԱԱԾ-ի երեկվա բացահայտմանն ու գրել, թե սկզբում մտածում էր տեղի ունեցածը կատակ է, սակայն հետո հասկացել է, որ ուղղակի լեռնային հիվանդության(altitude sickness) ախտանիշ է:
«Սկզբում մտածեցի կատակ է, բայց հետո հասկացա, որ ուղղակի լեռնային հիվանդության(altitude sickness) ախտանիշ է: Նաև, ըստ ամենայնի, խումհարի յուրահատուկ դրսևորում։
P.S. Ինձնից խորհուրդ, հաջորդ սքեչերում պիցցա տվեք բռնեն»,-գրել է Լևոն Քոչարյանը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ ս.թ-ի հունվարի 3-ին, «Դիանա Հարությունյան» ֆեյսբուքյան էջում կեղծ տեղեկատվություն էր հրապարակվել, որ իբր ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է ԱՄՆ նախագահին՝ Իրանի բարձրաստիճան զինվորականի նկատմամբ կատարված գործողության կապակցությամբ։ Այս կեղծ լուրը տարածում էր ստացել նաև ադրբեջանական և իրանական ԶԼՄ-ներում։
Մեկ օր անց՝ հունվարի 4-ին՝ կեսգիշերին, ՀՀ վարչապետ Փաշինյանը հանդես եկավ հերքմամբ՝ նշելով, թե սա «այն դեպքն է, երբ խոսքի կեղծ «ազատությունը» սպառնալիք է ստեղծել մեր ազգային անվտանգության համար: Լուրի հեղինակները եւ նրանց շարժառիթները պետք է պարզվեն»։
Հունվարի 5-ին ԱԱԾ-ն հայտարարեց, թե պարզել են «Դիանա Հարությունյան» ֆեյսբուքյան կեղծ էջը վարողի ինքնությունը։ Վերջինս բերման է ենթարկվել և պարզաբանում ներկայացրել՝ իր կատարած գործողությունների վերաբերյալ։ Ըստ ԱԱԾ-ի տեսանյութի՝ ձերբակալվածն ասել է, որ ունի ընդդիմադիր հայացքներ, իբր, անարդար է համարում Ռոբերտ Քոչարյանին կալանքի տակ պահելը։

Сын Кочаряна о видео СНБ: в следующих скетчах дайте им в руки кусок пиццы 01/06/2020   13:34  |  Комментарий
Левон Кочарян, сын второго президента Армении Роберта Кочаряна, прокомментировал на своей странице в соцсети Facebook вчерашнее разоблачение СНБ и опубликованную ведомством видеозапись.
“Вначале я подумал, что это шутка, но потом понял, что это просто симптом высотной болезни (altitude sickness). По всей вероятности, и своеобразное проявление похмелья”, - написал Левон Кочарян.
"Совет от меня: в следующих скетчах дайте им в руки кусок пиццы", - добавил Левон Кочарян в посткриптуме.
3 января на фейковой Facebook-странице "Диана Арутюнян" была опубликована информация о том, что якобы "премьер-министр Армении Никол Пашинян поздравил президента США с успешными действиями в отношении высокопоставленного военного деятеля Ирана". Эта ложная информация была растиражирована также в азербайджанских и иранских СМИ.
5 января СНБ сообщила, что установила личность человека, который вел фейковую страницу "Дианы Арутюнян"; он был подвергнут приводу и дал разъяснения относительно своих действий.
11:23 06/01/2020  |  Лента новостейОфициальный Степанакерт заинтересован в сохранении мира и стабильности в регионе – президент Арцаха
10:08 06/01/2020  |  Международные новостиРакетные войска Ирана приведены в состояние повышенной боеготовности
09:48 06/01/2020  |  Международные новостиТрамп пригрозил Ираку жесткими санкциями и пообещал "серьезное возмездие" Ирану, если Тегеран начнет атаки
09:32 06/01/2020  |  Международные новостиВ Конгрессе США рассмотрят резолюцию об ограничении военных полномочий Трампа против Ирана