16-ամյա աղջկան սպանելու կասկածանքով ձերբակալվել է 26-ամյա երիտասարդ 01/06/2020 15:46 | Քրեական խրոնիկոն
Երևանում 16-ամյա աղջկա սպանությունն իրականացնելու կասկածանքով ձերբակալվել է 1993 թվականին ծնված երիտասարդ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշնոակատար Նաիրա Հարությունյանից։
«Վերջինս տվել է ինքնախոստովանական ցուցմունք: Նախաքննությունը շարունակվում է»,-ասաց Նաիրա Հարությունյանը։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ երեկ՝ հունվարի 5-ին։ Ժամը 23։00-ի սահմաններում Երևանի 1-03 շտապօգնության բժիշկների հերթապահ խումբը ահզաանգել է ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոն և հայտնել, որ կանչով մեկնել են Սայաթ-Նովա պողոտայի 15 շենքի բնակարաններից մեկը, որտեղ ննջասենյակում՝ անկողնում, հայտնաբերել են 16-ամյա երեխայի դի։ Դատաբժշկի նախնական եզրակացությաան համաձայն՝ երեխան մահացել է խեղդամահ արվելու հետևւանքով։

Задержан подозреваемый в убийстве 16-летней девушки в Ереване 01/06/2020   16:04  |  Криминальная хроника
По подозрению в убийстве 16-летней девушки в Ереване задержан молодой человек 1993 года рождения. Об этом “ФактИнфо” сообщила и.о. руководителя отдела информации и общественных связей департамента Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
“Он дал признательные показания. Предварительное следствие продолжается”, - сообщила Наира Арутюнян.
Ранее появилась информация, что около 23:00 бригада врачей "Скорой помощи" позвонила в Полицию и сообщила, что  они прибыли по вызову в одну из квартир в здании №15, расположенном на улице Саят-Нова в Ереване, где в спальне, на кровати, обнаружили тело 16-летнего подростка. Согласно предварительному заключению судмедэксперта, девушка скончалась вследствие удушения.