Հրայր Թովմասյանի սանիկի գործով դատավորը նրա դեմ ցուցմունք տված գործարարի ընկերն է 12/27/2019   17:42  |  Քրեական խրոնիկոն
Քիչ առաջ հայտնի դարձավ, որ Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի սանիկ Նորայր Փանոսյանի կալանավորման հարցը քննելու է Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Գագիկ Պողոսյանը։
«Փաստինֆո»-ին նաև հայտնի դարձավ, որ դատավոր Պողոսյանը հանդիսանում է Հրայր Թովմասյանի սանիկ Նորայր Փանոսյանի դեմ սույն գործով ցուցմունք տալու դիմաց կալանքից ազատված Տարոն Թովմասյանի մտերիմ ընկերը։ Հիշեցնենք, որ շաբաթներ առաջ մամուլը գրել էր, որ Տ. Թովմասյանը սպառնալիքների ներքո ցուցմունքներ է տվել Սահմանադրական դատարանի նախագահի դեմ։
Հավելենք, որ համաձայն դատավորների վարկանիշավորման helpcourt.am համակարգի, դատավոր Գագիկ Պողոսյանը փաստաբանների շրջանում ունի ծայրահեղ ցածր վարկանիշ։
Լուսանկարը՝ iravaban.net-ի
15:11 27/12/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՀրայր Թովմասյանը մեղադրյալ է ներգրավվել՝ ՀՀ գլխավոր դատախազի որոշմամբ. նոր մանրամասներ
13:24 27/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀանրության աչքերը պետք է բացվեն ու իշխանություններից պահանջեն վերադառնալ իրավական պետության ակունքներ. Արծվիկ Մինասյան
13:03 27/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱյսօրվա պայքարն անկախ դատական իշխանություն ունենալու համար է. Հրայր Թովմասյան

Судья по делу крестника Грайра Товмасяна является близким другом бизнесмена, давшего показания против Паносяна 12/27/2019   18:11  |  Лента новостей
Немногим ранее стало известно, что ходатайство об аресте Норайра Паносяна, который является крестником председателя Конституционного суда Армении Грайра Товмасяна, рассмотрит судья суда общей юрисдикции Еревана Гагик Погосян.
“ФактИнфо” также стало известно о том, что судья Погосян является близким другом Тарона Товмасяна, освобожденного из-под стражи в обмен на дачу показаний против Норайра Паносяна по данному делу.
Добавим, что согласно  системе рейтинга судей helpcourt.am, у судья Гагик Погосян имеет крайне низкий рейтинг среди адвокатов.