ՀՔԾ քննիչները ՍԴ-ում խուզարկություն չեն կատարել. Մարինա Օհանջանյան 12/26/2019   17:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՔԾ քննիչները ՍԴ-ում խուզարկություն չեն կատարել։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց ՀՔԾ մամուլի քարտուղար Մարինա Օհանջանյանը՝ նշելով, որ այս պահին այքանը կարող են ասել։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ ՀՔԾ քննիչն այսօր այցելել  է Սահմանադրական դատարանում։ Վերջինս ցանկություն է հայտնել հանդիպել ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի հետ, ով սակայն այդ պահին չի գտնվել դատարանի շենքում։
Հիշեցնենք, ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ստորագրել է Սահմանադրական դատարանի դատավորներին վաղաժամ թոշակի ուղարկելու մասին օրենքը։
«Փաստինֆո»-ի թղթակիցը իրադարձությունների զարգացմանը հետեւում է ՍԴ-ի շենքի մոտից։
11:45 17/11/2019  |  ՄեկնաբանությունՍԴ անցանկալի անդամներից ազատվելու կառավարության ցանկության իրագործումը կարժենա 1 մլրդ դրամ

Следователи ССС не проводили обыска в КС – пресс-секретарь 12/26/2019   17:38  |  Лента новостей
Следователи Специальной следственной службы Армении не проводили обыска в Конституционном суде. Об этом “ФактИнфо” сообщила пресс-секретарь ССС Марина Оганджанян.
Она заявила, что иных подробностей в данный сообщить не может.
Ранее ИА “ФактИнфо” сообщило, что следователь ССС сегодня прибыли в Конституционный суд. Последний изъявил желание встретиться с председателем КС Грайром Товмасяном, котоый на тот момент не находился в здании суда.
Напомним, президент Армении Армен Саркисян сегодня подписал закон, предусматривающий досрочный выход судей Конституционного суда на пенсию.