«Հոկտեմբերի 27»-ի գործով կարճված վարույթը վերսկսվել է 12/25/2019   21:27  |  Քրեական խրոնիկոն
«Հոկտեմբերի 27»-ի գործով կարճված վարույթը վերսկսվել է: Այս մասին տեղեկացնում է ահաբեկչության զոհ Յուրի Բախշյանի այրին` Անահիտ Բախշյանը:
«Տեղեկացնում եմ, որ այսօր ստացել եմ 18․12․2019թ․ՀՀ գլխավոր դատախազին ուղղված հոկտեմբերի 27-ի քրեական գործը կարճելու մասին որոշման դեմ բողոքիս պատասխանը։ Այն բավարարվել է իմ փաստաբան Զարուհի Մեժլումյանի գրագետ, հիմնավորված 37 էջից բաղկացած բողոքի հիման վրա։ Սա նշանակում է, որ հոկտեմբերի 27-ին ՀՀ պետության դեմ կատարված ահաբեկչության կազմակերպիչների, հովանավորների մասով կարճված գործը նորից կգնա քննության, այսինքն սա նշանակում է, որ Հայաստանի Հանրապետությունը հանդես է գալիս որպես այդ պետական ահաբեկչության տուժող կողմ ու կանի ամեն ինչ բացահայտելու համար մեր պետության թշնամիներին, դա լինի ներսից, թե՝ դրսից։ Ակնդետ հետևելու ենք գործընթացին», - Ֆեյսբուքում գրել է Անահիտ Բախշյանը։
09:35 27/11/2019  |  Մամուլ«Հոկտեմբերի 27-ի» գործը քննող դատավորը ԱԱԾ-ի տեսադաշտում է. «պրոմխ» է տվե՞լ. «Ժողովուրդ»
18:08 05/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԴպրոցում չխոսել հայ եկեղեցու պատմական դերի մասին, ուղղակի չեմ ընկալում. Անահիտ Բախշյան
20:28 28/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱնկախ պատգամավոր Բաբաջանյանին ՔԿՀ՝ Նաիրի Հունանյանի մոտ գործուղողների ականջները երևում են
10:24 28/10/2019  |  ՎերլուծություններՊե՞տք է, արդյոք, վերաբացել հոկտեմբերի 27-ի գործը . Ռուբեն Հակոբյան
10:33 29/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՏեսեք, թե ինչ պատասխան եմ ստացել ԿԳՄՍ նախարարությունից. Անահիտ Բախշյան
18:41 23/08/2019  |  Մեկնաբանություն63 տարին լրացած մանկավարժների հետ աշխատանքային պայմանագրերը հեշտությամբ մի խզեք. Անահիտ Բախշյան
12:22 11/05/2019  |  ՄեկնաբանությունԻզմիրլյան մանկատան բակում աղբի սար է՝ վերացրեք խնդրում եմ. Անահիտ Բախշյան
12:44 21/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«Դասերի ժամին աշակերտներին մի՛ կանչեք լրացուցիչ պարապմունքների, մեր աշակերտներին անկարգապահության դաս մի՛ տվեք»
09:54 03/11/2017  |  ՄամուլԱնահիտ Բախշյանն իր անձնական ավտոմեքենան նվիրաբերել է զինհաշմանդամներին աջակցող ՀԿ-ին. «Հայկական ժամանակ»

В Армении возобновили дело о теракте в парламенте 27 октября 1999 года 12/26/2019   09:17  |  Криминальная хроника
Производство по уголовному делу о теракте в парламенте Армении 27 октября 1999 года возобновлено. Об этом сообщила Анаит Бахшян – вдова убитого вице-спикера НС Юрия Бахшяна.
“Сообщаю, что сегодня получила ответ на жалобу против решения о прекращении производства по уголовному делу "27 октября", направленную генеральному прокурору 18 декабря 2019г.. Она удовлетворена на основании грамотно составленной моим адвокатом Заруи Межлумян и обоснованной жалобы из 37 страниц, Это означает, что дело в части, касающейся организаторов и спонсоров теракта, совершенного против государства 27 октября, производство по которому было прекращено, вновь отправят на расследование. Это означает, что Республика Армения выступает как сторона, пострадавшая от этого государственного терроризма, и сделает все для разоблачения врагов нашего государства, будь то внутренних или внешних. Пристально будут следить за процессом”, - написала Анаит Бахшян на своей странице в соцсети Facebook.