Ալեքսան Պետրոսյանի գործով նախաքննությունն ավարտվել է 12/24/2019   13:53  |  Քրեական խրոնիկոն
ԱԺ նախկին պատգամավոր, գործարար Ալեքսան Պետրոսյանի գործով նախաքննությունն ավարտվել է։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց ՀՔԾ մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը։
«Նախաքննությունն ավարտվել է, մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է հսկողություն իրականացնող դատախազին՝ դատարան ուղարկելու միջնորդությամբ»,-նշեց Մարինա Օհանջանյանը։
Ավելի վաղ ՀՔԾ–ն հայտնել էր, որ առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու դեպքի առթիվ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում հարուցված քրեական գործի նախաքննությամբ ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցության հիման վրա Արամ Հարությունյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետով եւ 190-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով նախատեսված հանրորեն վտանգավոր այն արարքների կատարման համար, որ նա, հանդիսանալով ՀՀ գործադիր իշխանության ղեկավար աշխատող, իր հետ մտերիմ հարաբերությունների մեջ գտնվող անձանց օժանդակությամբ առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք է ստացել, ապա՝ օրինականացրել հանցավոր ճանապարհով ստացված առանձնապես խոշոր չափերով գույքը:
Մեր տեղեկություններով՝ Ալեքսան Պետրոսյանին առաջադրված մեղադրանքը կապ ունի բնապահպանության նախկին նախարար Արամ Հարությունյանի գործի հետ, որտեղ առանցքային դերակատարը Սիլվա Համբարձումյանն է, նույն ինքը՝ «Շաքար Սիլվին»։

Завершено следствие по делу экс-депутата парламента Армении Алексана Петросяна 12/24/2019   14:11  |  Криминальная хроника
Предварительное следствие по делу бывшего депутата парламента Армении, предпринимателя Алексана Петросяна завершено. Об этом “ФактИнфо” сообщила пресс-секретарь Специальной следственной службы Армении Марина Оганджанян.
“Предварительное следствие завершено. Дело в обвинительным заключение направлено прокурору с ходатайством об отправке в суд”, - отметила Марина Оганджанян.
Ранее ССС сообщила, что по совокупности доказательств,  добытых в ходе предварительного следствия по расследуемому в ССС уголовному делу по факту получения взятки в особо крупных размерах, бывшему министру охраны природы Араму Арутюняну предъявлено обвинение по пункту 2 части 4 статьи 311(“Получение взятки в особо крупных размерах”) и пункту 1 части 3 статьи 190(“Легализация доходов в особо крупных размерах, полученных незаконным путем") УК РА.
Асмик: Асмик Кошкарян
12:19 18/06/2019  |  Судебный репортажСтало известно имя судьи, который рассмотрит дело экс-министра экологии Армении Арама Арутюняна
15:13 18/01/2019  |  Криминальная хроникаСуд постановил арестовать экс-депутата парламента Армении Арама Арутюняна
09:34 18/01/2019  |  Криминальная хроникаЭкс-депутат парламента Армении объявлен в розыск по обвинению в получение взятки в 14 млн. долларов и отмывании денег
15:25 04/12/2018  |  Лента новостейЗаседание парламента Армении не состоялось
10:50 04/12/2018  |  Лента новостейПарламент Армении не может собрать кворум для обсуждения вопроса о лишении Арама Арутюняна депутатской неприкосновенности