Տնտեսական հեղափոխությունը միֆ է. Թռիչքային զարգացում ունենք նախարարների աշխատավարձերի բարձրացման առումով. Շարմազանով 12/24/2019   12:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
2019թ.-ը քաղաքական առումով Փաշինյանի և իշխող թիմի չիրականացված խոստումների, աբսուրդային հայտարարությունների և պետական ինստիտուտների վրա հարձակումների տարի էր։ Այս մասին այսօր հրավիրված ասուլիսում ասաց «Հայաստանի հանրապետական» կուսակցության մամուլի խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը։
Նա նշեց, որ մեկ տարի առաջ ՀՀ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովն ավարտեց իր աշխատանքները և արտահերթ ընտրությունների հիմնական շարժառիթն այն էր, որ ասում էին, թե նախկին իշխանությունները հնարավորություն չեն տալիս, որ երկիրը զարգանա, ներդրումներ լինեն, թռիչքային զարգացում լինի։
«Մեկ տարի անց ունենք չիրականացված խոստումներ։ Չկա ներգաղթ, ավելին, ըստ պաշտոնական տվյալների՝ շուրջ 12.000-ով պակասել է ՀՀ բնակչության թիվը։ Չկան ներդրումներ, և կրկին ըստ պաշտոնական տվյալների, 9 ամսվա ընթացքում շուրջ 60 մլն դոլարով կրճատվել են ներդրումները»,-ասաց Շարմազանովն ու ավելացրեց, որ Փաշինյանի նշած տնտեսական լուրջ հեղափոխությունը գոյություն չունի։
ՀՀԿ խոսնակի խոսքով, երբ իրենց ուժը թողել է իշխանությունը պետությունն ունեցել է 10,5 % տնտեսական աճ, իսկ այսօր Փաշինյանի կառավարության բյուջեում 4,9 % աճ է։
«Փաշինյանը խոստանում էր թռիչքային զարգացում, սակայն եթե 10,5-ից իջել են 4,9% կամ նույնիսկ 7% ինչպես հիմա իրենք են կանխատեսում, ապա որևէ թռիչքային զարգացման մասին հիմա խոսք լինել չի կարող։ Չկա մի ոլորտ, որտեղ ունենք թռիչքային զարգացում։ Տնտեսական հեղափոխությունը միֆ է։
Թռիչքային զարգացում ունենք նախարարների աշխատավարձերի բարձրացման առումով։ Փաշինյանի կառավարությունը, որը մինչ այս հայտարարում էր, որ մեր երկրում կա 3 մլն վարչապետ, հիմա այդ 3 մլն վարչապետներից թաքուն բարձրացնում է նախարարների աշխատավարձը»,-ասաց Շարմազանովը։

Шармазанов назвал экономическую революцию в Армении мифом и заметил скачкообразный рост лишь в министерской зарплате 12/24/2019   12:35  |  Лента новостей
2019 год в политическом смысле был годом невыполненных премьер-министром Армении Николом Пашиняном и его командой обещаний, абсурдных заявлений и нападок на государственные институты. Такое мнение на пресс-конференции во вторник, 24-го декабря, высказал пресс-секретарь Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов.
Он отметил, что год назад Национальное Собрание шестого созыва завершила свою работу и основным мотивом проведения внеочередных выборов были утверждения, что прежние власти препятствуют развитию страны, притоку инвестиций и скачкообразному росту.
“Спустя год мы имеем невыполненные обещания. Нет репатриации. Более того, согласно официальным данным, порядка население Армении уменьшилось на 12 тыс. человек. Нет инвестиций. По официальным данным, их объем за 9 месяцев сократился примерно на 60 млн. долларов”, - сказал Шармазанов. Он добавил, что “указанной Пашиняном серьезной экономической революции нет”.
По словам пресс-секретаря РПА, когда их политсила оставила власть, экономический рост составлял 10,5 %, а сегодня правительство Пашиняна заложила в бюджет экономический рост на уровне 4,9 %.
Шармазанов назвал экономическую революцию мифом и заявил, что ни в одной сфере не наблюдается стремительного развития.
“Скачкообразный рост зафиксирован в плане повышения зарплат министрам. Правительство Пашиняна, которое до этого заявляла о том, что в нашей стране есть 3 млн. премьер-министров, теперь в тайне от 3 млн. премьеров повышает зарплаты министров”, - указал Шармазанов.