17-ամյա տղայի դանակահարության գործով ձերբակալվել է հասակակիցը 12/24/2019 10:13 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչության Մասիսի քննչական բաժնում ձեռնարկված քննչական գործողությունների արդյունքում բացահայտվել է 2002թ. ծնված անչափահասի սպանության դեպքը: Մեկ անձ ձերբակալվել է: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
2019թ. դեկտեմբերի 23-ին՝ ժամը 18.10-ին «Մասիս ԲԿ» ՓԲԸ-ից ոստիկանության Մասիսի բաժին ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ պարանոցի և կրծքավանդակի ծակած-կտրած վերքեր ախտորոշմամբ հիվանդանոց է տեղափոխվել Մասիս քաղաքի անչափահաս բնակիչը՝ ծնված 2002թ., ով հիվանդանոց տեղափոխելու ճանապարհին մահացել է:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչության Մասիսի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ, որի նախաքննությունը հանձնարարվել է քննչական խմբին:
Ձեռնարկված քննչական և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում հիշյալ արարքը կատարելու կասկածանքով 2019թ. դեկտեմբերի 23-ին բերման է ենթարկվել նույն քաղաքի 17-ամյա բնակիչը: Վերջինս ձերբակալվել է:
Առգրավվել են նրա հագին եղած հագուստները, որոնց զննմամբ դրանց վրա հայտնաբերվել են արնանման հետքեր, իսկ վերջինիս մարմնի քննմամբ՝ աջ ձեռքի մատնեմատին հայտնաբերվել է կտրած-ծակած վերք:
Նշանակվել են դիակի դատաբժշկական, դատագենետիկական, դատակենսաբանական, դատահետքաբանական փորձաքննություններ, միջոցներ են ձեռնարկվում` դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ :

В Армении 17-летний юноша задержан по подозрению в убийстве своего сверстника 12/24/2019 10:27 | Криминальная хроника
Следователи раскрыли убийство 17-летнего юноши в Араратской области Армении, есть задержанный.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, 23-го декабря в 18:10 из "МЦ Масис" в Полицию поступило сообщение о том, что к ним с диагнозом колото-резаные раны шеи и грудной клетки поступил житель Масиса 2002 года рождения, который скончался по дороге в больницу.
По факту возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104("Убийство"), производство предварительного следствия по которому поручено следственной группе.
В результате предпринятых следственных и оперативно-розыскных мероприятий по подозрению в совершении преступления был подвергнут приводу 17-летний житель того же города. Он задержан.
"Изъята его одежда, на которой в ходе осмотра были обнаружены следы, похожие на кровь, а на безымянном пальце была колото-резаная рана. Назначены судебно-медицинская, судебно-генетическая, судебно-биологическая, судебно-трасологическая экспертизы. Предпринимаются меры по установлению обстоятельств произошедшего. Предварительное следствие продолжается", - отмечается в сообщении.