Աչաջուր գյուղում կորած 16-ամյա տղան տանից դուրս է եկել առանց հեռախոս և բաճկոնի 12/20/2019 14:20 | Արտակարգ պատահարներ
Աչաջուր գյուղում բնակվող 16-ամյա Գևորգը երեկ տանից դուրս է եկել և այլևս չի վերադարձել։ Աչաջուրի համայնքապետ Կարեն Ղալթախչյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում տղայի այս քայլը տարօրինակ համարեց, քանի որ տղան առողջական որևէ խնդիր չի ունեցել և նախկինում էլ նման վարքագիծ չի դրսևորել։
Կարեն Ղալթախչյանի խոսքով տղան տանից դուրս գալուց առաջ ծնողներին ոչինչ չի ասել, հեռախոսն էլ տանն է թողել։ Հատուկ է այդպես վարվել, թե պարզապես մոռացել է տանը, համայնքապետը դժվարացավ ասել, սակայն նկատեց՝ տանից դուրս է եկել թեթև հագնված. «Հեռախոսը տանն է թողել, կուրտկան էլ չի հագել։ Իմ մտածելով մոտիկ տեղ է դուրս եկել, երևի մի քանի րոպեով, որ հետ գա, բայց դուրս է եկել ու չի վերադարձել։ Ծնողներն էլ ոչ մի բան չեն ասում, միայն նշում են՝ տղան դուրս է եկել ու չի վերադարձել»,-ասաց համայնքապետը։
Կարեն Ղալթախչյանի խոսքով Գևորգը նորմալ երեխա է, հաճախում է դպրոց։ Գևորգի դասընկերները ևս իրենց ընկերոջն են փնտրում։ Տղայի անհետացման դրդապատճառի հետ կապված համայնքապետը հստակ որևէ բան չասաց, բայց հայտնեց իր ենթադրությունները. «Կարող է ծնողը բարկացած լինի, երեխան էլ նեղանա ու դուրս գա, չգիտեմ։ Հոր հետ խոսել եմ, ասաց, որ ոչ մի բան չի։ Կոնկրետ որևէ բան չի ասում»,-հավելեց Կարեն Ղալթախչյանը։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ դեկտեմբերի 20-ին ժամը 02։11-ին «911» ծառայություն տեղեկություն է հաղորդվել, որ Տավուշի մարզի Աչաջուր գյուղում երեկ ժամը 17։00-ի սահմաններում, գյուղի բնակիչ Գևորգ Մ.-ն տանից դուրս է եկել դեպի այգի և չի վերադարձել։ Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։

16-летний юноша пропал в армянском селе Ачаджур 12/20/2019 14:49 | Чрезвычайное просшествие
16-летний житель села Ачаджур по имени Геворк вышел из дома и с тех пор не возвращался. Глава сельской администрации Карен Калтахчян в беседе с агентство “ФактИнфо” посчитал этот шаг подростка странным, поскольку каких-либо проблем со здоровьем у мальчика не было. Он также не припомнил, чтобы юноша раньше вел себя подобным образом.
По словам Карена Калтахчяна, перед выходом из дома юноша ничего не сказал родителям, а телефон оставил дома. Он поступил так специально или просто забыл его дома, глава села затруднился ответить, однако сообщил, что мальчик вышел из дома легко одетым.
“Телефон оставил дома, куртку не надел. Думаю, он далеко не ходил, вышел ненадолго, видимо, на пару минут, однако вышел и не вернулся. Родители ничего не говорят, только о том, что сын вышел и не вернулся”, - рассказал глава общины.
По словам Карена Калтахчяна, Геворк - нормальный парень, ходит в школу. Геворка ищут и его одноклассники. Глава села поделился своими предположениями о возможных мотивах. “Может родители разгневались, а ребенок обиделся и ушел. Не знаю. Я говорил с его отцом. Он ничего конкретного не говорит”, - добавил Карен Калтахчян.
Ранее сообщалось, что 19 декабря с.г. около 17:00, житель села Геворк М. (2003 г.р.) вышел из дома в сторону огорода и не вернулся.