Այս տարի կառուցվել է շուրջ 440 կմ ճանապարհ. Նիկոլ Փաշինյան 12/19/2019   10:28  |  Մեկնաբանություն
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ տեղեկացրել է, որ 2019-ի նոյեմբեր ամսվա դրությամբ կառուցվել և հիմնանորոգվել է 330 կմ ավտոճանապարհ, ինչպես նաև սուբվենցիոն ծրագրերով հիմնանորոգվել է ևս 110 կմ ճանապարհ։
«2019-ի նոյեմբեր ամսվա դրությամբ կառուցվել և հիմնանորոգվել է 330 կմ ավտոճանապարհ, ինչպես նաև սուբվենցիոն ծրագրերով հիմնանորոգվել է ևս 110 կմ ճանապարհ, այսինքն այս տարի կառուցվել է շուրջ 440 կմ ճանապարհ:
Այս տարի հիմնանորոգվել է ավելի քան 330 կիլոմետր պետական նշանակության ճանապարհ՝ այնքան, որքան 2013-17 թվականներին միասին վերցված: Փաստացի մեկ տարում կատարվել է այնքան աշխատանք, որքան նախկինում կատարվում էր 5 տարում:
Պետք է հատուկ ընդգծել, որ նախորդ տարիների համեմատ էականորեն նվազել է ճանապարհների հիմնանորոգման ինքնարժեքը. եթե օրինակ 2014թ-ին 1 կիլոմետր ճանապարհի հիմնանորոգումն արժեցել է ավելի քան 200 մլն դրամ, ապա այս տարի նույն աշխատանքները բյուջեի համար արժեցել են երկուսուկես անգամ ավելի էժան՝ մոտ 80 մլն դրամ»:
09:40 19/12/2019  |  ՄամուլԻ՞նչ են ցույց տալու հասարակությանը. նոր «100 փաստի» սպասումով. «Փաստ»
15:30 18/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը արձակուրդից հետ է կանչել Տիգրան Ավինյանին
13:05 17/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ550 հազար ԱՄՆ դոլարով կառավարական դասի մեքենաներ՝ Նիկոլ Փաշինյանի և Աննա Հակոբյանի համար. AntiFake.am
09:54 17/12/2019  |  ՄամուլՓաշինյանը պետք է նայի Ռուսաստանի «աչքերի» մեջ. Մոսկվան պայման է դրել. «Իրատես»
17:34 16/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԴավիթ Սողոմոնյանը նշանակվել է կադաստրի կոմիտեի ղեկավարի տեղակալ
14:36 14/12/2019  |  ՎերլուծություններՄայրուղիներ և նույնիսկ, գյուղական ճանապարհներ են ասֆալտապատվել

В Армении за уходящий год отстроили около 440 км дорог - Пашинян 12/19/2019   11:21  |  Лента новостей
В Армении за 11 месяцев 2019 года было отремонтировано и построено около 440 км дорог. Об этом сообщил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
"В этом году было построено и отремонтировано 330 километров республиканского значения - столько, сколько за 2013-17 гг. вместе взятые. Кроме того, в рамках субвенционной программы было отремонтировано еще 110 километров дорог", — написал премьер.
Фактически, по его словам, за год было проделано столько работы, на выполнение которой прежде уходило 5 лет.
Как подчеркнул Пашинян, по сравнению с предыдущими годами, значительно снизилась себестоимость работ. Если, например, в 2014 году ремонт одного километра дороги обходился более чем в 200 миллионов драмов, то в этом году на это ушло примерно 80 миллионов драмов, то есть, в 2,5 раза меньше.