Դատարանում միաժամանակ քննարկվում է Մանվել Գրիգորյանի խափանման միջոցը փոխելու վերաբերյալ երկու միջնորդություն 12/17/2019   16:07  |  Դատական ռեպորտաժներ
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ, ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր, ԵԿՄ նախկին նախագահ Մանվել Գրիգորյանի գործով դատական նիստում քննարկվում է միաժամանակ երկու միջնորդություն՝ խափանման միջոցի վերաբերյալ
Պաշտպան Արսեն Մկրտչյանը նոր միջնորդություն ներկայացրեց՝ խնդրելով փոխել Մանվել Գրիգորյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը՝ ստորագրությամբ չհեռանալու մասին կամ դրա անհնարինության դեպքում գրավ կիրառել։ Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ մինչ այդ Մանվել Գրիգորյանի պաշտպան Լևոն Բաղդասարյանը միջնորդություն էր ներկայացրել՝ Մանվել Գրիգորյանի նկատմամբ գրավ կիրառելու վերաբերյալ՝ գրավի չափ սահմանելով 1 մլրդ 336 մլն 760 հազար ՀՀ դրամ արժողությամբ 25 միավոր անշարժ գույք։ Դատարանը հայտարարեց, որ ներկայացված միջնորդությունն այս դատական նիստին քննարկման առարկա է դարձել, քանի որ գործից անջատվել է մաս, ինչը նշանակում է, որ ֆորմալ առումով փոփոխություն է եղել։
Դատարանը թույլ տվեց երկու միջնորդությունները միաժամանակ քննել։ Ներկայացված միջնորդություններին միացան պաշտպանական թիմի այլ անդամները։ Նշենք, որ ամբաստանյալ Մանվել Գրիգորյանը գտնվում է բժշկական կենտրոնում։
15:49 17/12/2019  |  Դատական ռեպորտաժներՔննչական կոմիտեն կհարցաքննի Մանվել Գրիգորյանին
15:42 17/12/2019  |  Դատական ռեպորտաժներՄանվել Գրիգորյանին կրկին չեն տեղափոխել դատարան
11:43 16/12/2019  |  Դատական ռեպորտաժներՄանվել Գրիգորյանին գրավի դիմաց ազատ արձակելու բողոքը վերաքննիչը մերժեց
10:45 16/12/2019  |  Դատական ռեպորտաժներԴատարանում քննարկվում է Մանվել Գրիգորյանին գրավով ազատ արձակելու հարցը

Суд в Ереване рассматривает сразу два ходатайства об освобождении Манвела Григоряна из-под стражи 12/17/2019   16:46  |  Судебный репортаж
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна на сегодняшнем заседании рассматривает сразу два ходатайства по поводу меры пресечения в отношении бывшего депутата парламента Армении, экс-председателя Союза добровольцев “Еркрапа” Манвела Григоряна.
Адвокат экс-депутата Арсен Мкртчян выступил с новым ходатайством, попросив суд освободить Манвела Григоряна под подписку о невыезде или применить залог.
До этого адвокат Левон Багдасарян ходатайствовал об освобождении Григоряна под залог в виде 25 единиц недвижимости стоимостью 1 млрд. 336 млн. 760 тыс. драмов.
Суд позволил одновременно рассмотреть оба ходатайства. К поданным прошениям присоединились и остальные адвокаты. Отметим, что подсудимый Манвел Григорян находится в медицинском центре.