Քննչական կոմիտեն կհարցաքննի Մանվել Գրիգորյանին 12/17/2019 15:49 | Դատական ռեպորտաժներ
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ ՀԿԳ վարչությունում քննվող քրեական գործով քննիչն այսօր մտադիր է հարցաքննել Մանվել Գրիգորյանին։ Այս մասին այսօր դատական նիստում հայտարարեց դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանը՝ նշելով, որ քննիչից ստացել է թույլտվություն ստանալու վերաբերյալ քննիչի գրությունը։
Դատավարության մասնակիցները դեմ չարտահայտվեցին եւ դատարանը տեղեկացրեց, որ էլեկտրոնային կարգով կտեղեկացնեն, որ չեն առարկում հարցաքննությանը։
«Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ տվյալ գործով Մ.Գրիգորյանը հարցաքննվելու է որպես վկա։
Հիշեցնենք՝ դատարանում գտնվող քրեական գործով Մանվել Գրիգորյանը մեղադրվում է ապօրինի զենք-զինամթերք պահելու, ավելի քան 101 միլիոն դրամի գույք յուրացնելու, ավելի քան 1 միլիարդ դրամի հարկերի վճարումից խուսափելու, պետական միջոցներից ավելի քան 1 միլիարդ դրամ վատնելու և շորթմամբ 37 միլիոն դրամ արժողությամբ գույքի հափշտակություն կազմակերպելու մեջ:

Следственный комитет Армении допросит Манвела Григоряна 12/17/2019   16:01  |  Судебный репортаж
Следователь в рамках расследуемого в Следственном комитете уголовного дела намерен допросить бывшего депутата парламента Армении, экс-председателя Союза добровольцев “Еркрапа” Манвела Григоряна. Об этом на сегодняшнем заседании суда заявил судья Мнацакан Мартиросян, указав, что получил обращение следователя относиельно получения санкции.
Участники судебного процесса не стали возражать. По сведениям “ФактИнфо”, Манвела Григоряна по данному делу допросят в качестве свидетеля.
Напомним, по рассматриваемому в суде уголовному делу Манвел Григорян Манвел Григорян обвиняется в незаконном хранении оружия и боеприпасов, присвоении имущества на сумму в размере 101.232.917 драмов, уклонении от уплаты налогов в размере 1.228.176.342 драмов, растрате государственных средств в размере 1.225.003.300 драмов и организации хищения имущества стоимостью 37․101․100 путем вымогательства.