Միացյալ Նահանգները միացավ ցեղասպանությունների կանխարգելմանն ուղղված համաշխարհային շարժմանը. Միրզոյան 12/13/2019   11:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային ժողովն այսօր նիստը սկսել է ծափողջյուններով՝ այդպիսով իր շնորհակալությունը հայտնելով ԱՄՆ Սենատի կողմից  Հայոց Ցեղասպանությունը դատապարտող բանաձեւի ընդունումը։
«Երեկ ԱՄՆ Սենատում տեղի ունեցած պատմական քվեարկությամբ ԱՄՆ-ն ճանաչեց և դատապարտեց 20-րդ դարի ամենասոսկալի իրադարձություններից մեկի, ողջ մարդկության դեմ ուղղված հանցագործության, իրենց հայրենիքում 1,5 մլն հայերի բնաջնջումն օսմանյան կայսրության կողմից»,-ասաց Միրզոյանն ու ավելացրեց, որ երեք խմբակցությունների անունից ցանկանում է ողջունել ԱՄՆ Սենատին ու Կոնգրեսի ներկայացուցիչների պալատի գործընկերներին։
ԱԺ նախագաը փաստեց, որ այս քվեարկությամբ Միացյալ Նահանգները միացան ցեղասպանությունների կանխարգելմանն ուղղված համաշխարհային շարժմանը։
14:07 10/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ-ն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց ծխախոտի օգտագործման սահմանափակման օրինագիծը
14:01 10/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ-ն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց համատիրության վճարները բանկային հաշվի միջոցով կատարելու օրինագիծը
13:58 10/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱպրիլյան պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի գործունեության ժամկետը կերկարաձգվի
12:37 10/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԽորհրդարանն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց ՍԴ դատավորներին վաղ կենսաթոշակի ուղարկելու օրինագիծը
12:25 10/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄեզ առաջարկվում է մեր հարկերից վճարել ՍԴ դատավորներին, որ նրանք գնան տուն նստեն թախտին և ամսական 1 միլիոն դրամից ավել գումար ստանան. Զոհրաբյան
11:41 09/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ-ն ամբողջությամբ ընդունեց վարորդների համար բալային համակարգ ներդնելու մասին նախագիծը

Спикер парламента Армении: США присоединились к всемирному движению по предотвращению геноцидов 12/13/2019   13:20  |  Лента новостей
Депутаты парламента Армении начали заседание НС с аплодисментов, таким образом выразив благодарность Сенату США за принятие резолюции о признании и осуждении Геноцида армян.
“Накануне в Сенате США состоялось историческое голосование, по результатам которого США признали и осудили одно из самых ужасных событий 20-го века, преступление против всего человечества, истребление 1,5 млн армян на своей Родине Османской империей”, - сказал Мирзоян.
Председатель НС Армении от имени трех фракций приветствовал партнеров из Сената  и Палаты представителей Конгресса США.
Спикер парламента отметил, что данным голосованием США присоединились к всемирному движению по предотвращению геноцидов.