«Շեկո» մականունով հայտնի գործարարը կալանավորվել է 12/13/2019   14:07  |  Քրեական խրոնիկոն
«Շեկո» մականունով հայտնի Գ.Ուզունյանը մեղադրվում է խմբի կազմում խուլիգանություն անելու մեջ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնել է ՔԿ դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանը՝ նշելով, որ դատարանը բավարարել է նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու մասին քննիչի միջնորդությունը։
Նրա փոխանցմամբ՝ քրեական գործով մեղադրանք է առաջադրվել նաեւ 23-ամյա երիտասարդի։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ գործարարն անցնում է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Կարեն Սարուխանյանի ընկերոջ նկատմամբ գործադրված բռնության գործով։
Դեկտեմբերի 9-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Կարեն Սարուխանյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում էր կատարել առ այն, որ « Գյումրիում երկու հոգի խփել են ընկերոջը և սպառնացել, որ հաջորդը ինքն է լինելու»։ Ոստիկանությունն անմիջապես արձագանքել էր գրառմանը եւ պարզել միջադեպի մասնակից անձանց ինքնությունը։ «Շեկո» մականվամբ 30-ամյա տղամարդը, որը Գյումրու բնակիչ է, հայտնաբերվել և ժամը 22-ի սահմաններում բերման է ենթարկվել ոստիկանության Գյումրի քաղաքի Մուշի բաժին։ Դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել խուլիգանության հատկանիշներով։

Гюмрийский бизнесмен “Шеко” взят под стражу 12/13/2019   15:01  |  Криминальная хроника
Предприниматель Гарик Узунян, более известный под прозвищем “Шеко”, обвиняется в  хулиганстве. Ему инкриминируют пункт 1 части 3 статьи 258(Хулиганство, совершенное группой лиц”)УК Армении. Об этом “ФактИнфо” заявила и.о. руководителя отдела информации и общественных связей департамента Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
Она сообщила, что суд удовлетворил ходатайство следователя об избрании в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу.
По ее словам, обвинение по уголовному делу предъявлено также 23-летнему мужчине.
Ранее депутат парламента Армении Карен Саруханян на своей странице в Facebook  сообщил, что в Гюмри двое мужчин избили его друга и передали через него, что следующим будет сам Саруханян.
На эту публикацию отреагировала Полиция Армении. В ведомстве сообщили что 30-летний житель Гюмри по кличке “Шеко” и 22-летний парень доставлены в полицейский отдел. По данному факту было возбуждено уголовное дело.