ԲԴԽ-ն բավարարեց նախարարի միջնորդությունը. Դատավորին հայտարարվեց նկատողություն (տեսանյութ) 12/10/2019   17:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԲԴԽ-ն՝ նախագահությամբ Ռ․ Վարդազարյանի, Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Ռուբեն Ներսիսյանին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու մասին միջնորդությունը բավարարեց՝ հայտարարելով նկատողություն։
Դատավորին պատասխանատվության ենթարկելու միջնորդությունը ներկայացրել է Արդարադատության նախարարը։ Միջնորդության հիմքում դրված է այն հանգամանքը, որ քաղաքացիական գործերից մեկով դատավորի կայացրած դատական ակտը հիմնավորված եւ պատճառաբանված չի եղել, ինչպես նաեւ, ըստ միջնորդության, դատավորի կողմից խախտվել են վճռի բովանդակությանը ներկայացվող պահանջները։ Դատավոր Ռուբեն Ներսիսյանի նկատմամբ արդարադատության նախարարի կողմից կարգապահական վարույթը հարուցվել է սեպտեմբերի 2-ին , միջնորդությունը ԲԴԽ է ներկայացվել հոկտեմբերի 10-ին։
14:38 09/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎճռաբեկ դատարանում հյուրընկալել էին համալսարականներին
12:05 06/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲարձրագույն դատական խորհուրդն ընդունել է Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպանին
16:13 27/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԻտալիայի ԲԴԽ պատվիրակության այցը Վճռաբեկ դատարան
15:57 26/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԻտալիայի Բարձրագույն դատական խորհրդի պատվիրակության անդամները քննարկում են ունեցել Հայաստանի դատաիրավական համակարգի ներկայացուցիչների հետ
14:21 25/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում է Իտալիայի բարձրագույն դատական խորհրդի պատվիրակությունը
11:19 21/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀանդիպում՝ առանց պատմուճանի Երեւան քաղաքի դատարանի Էրեբունի նստավայրում
18:40 11/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԴատական համակարգը «բրախված» վիճակում է. փաստաբանը ծաղր է համարում ԲԴԽ անդամի գործողությունները
12:14 11/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲԴԽ-ն չի համապատասխանում դատական խորհուրդների միջազգային լավագույն փորձին․ Հայկ Հովհաննիսյան

ВСС Армении удовлетворил ходатайство министра о привлечении судьи к дисциплинарной ответственности 12/10/2019   17:47  |  Лента новостей
Высший судебный совет  Армении под председательством Рубена Вардазаряна удовлетворил ходатайство о привлечении судьи суда общей юрисдикции Еревана Рубена Нерсисяна к дисциплинарной ответственности, объявив ему выговор.
Ходатайство о привлечении судьи  к дисциплинарной ответственности представил министр юстиции Армении Рустам Бадасян. В качестве основания для подачи ходатайства указывается необоснованность и немотивированность вынесенного по одному из гражданских дел судебного акта. Кроме того, согласно ходатайству, судьей были нарушены требования, предъявляемые к содержанию решения.
Дисциплинарное производство в отношении судьи Рубена Нерсисяна было возбуждено 2-го сентября. Ходатайство было подано в Высший судебный совет 10-го октября.