Եթե Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ հարուցված գործը ջուր էր, ապա Սարգսյանի նկատմամբ հարուցված գործը օդ է. Արմեն Աշոտյան 12/06/2019   11:33  |  Քաղաքական
«Հայաստանի հանրապետական» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանն այսօր հայտարարել է, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և ՀՀ երրորդ նախագահ Սարժ Սարգսյանի նկատմամբ հարուցված գործերը ՀՀԿ-ն շաղկապում է արտաքին և ներքին քաղաքական խմորումների ու զարգացումների հետ։
«Ավելի մանրամասն ուսումնասիրելով մեղադրանքի իրավական հղումները կամ հղումները, որոնք փորձել են իրավական փաթեթավորում տալ բացառապես քաղաքական գործընթացին, գալիս ենք հետևյալ եզրակացության. հիշո՞ւմ եք Ռեբերտ Քոչարյանի հարուցված քրեական գործի շրջանակներում հայտնի հեռոսազրույցի արտահոսքը, որտեղ իշխանավորները պնդում են և ասում, որ Քոչարյանի նկատմամբ գործը ջուր է։ Եթե գնանք այս տրամաբանությամբ և դիտարկենք Պլատոնի կողմից նկարագրված 4 էլեմենտները, ապա եթե Քոչարյանի նկատամբ հարուցված քրեական գործը ջուր է, ապա Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ հարուցվածն օդ է»,-այս մասին այսօր հրավիրված ասուլիսում ասաց Արմեն Աշոտյանը։ Նա հայտարարեց, որ անհամբեր սպասելու են պատմության դատին հասկանալու համար, թե ում նկատմամբ հարուցված քրեական գործը կրակ ու հող կլինի։
Աշոտյանը նշեց՝ պատահական չէ, որ Սարգսյանին առաջադրված մեղադրանքը տեղեկատվական ռումբի էֆեկտ ունեցավ քաղաքական, հասարակական և տեղեկատվական շրջանակների համար. «Ուզում եմ երահաստատել, որ այն ոչ մի կերպ բացասական ազդեցություն չի կարող ունենալ ՀՀԿ-ի ներքին և արտաքին քաղաքական գործունեության վրա։ Ասեմ ավելին՝ Սարգսյանի նկատմամբ հարուցված գործն ու մեղադրանքն արագացնում է հականիկոլական կոնսոլիդացիայի գործընթացները»։
Մանրամասնաերը՝ տեսանյութում։
19:32 04/12/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՍերժ Սարգսյանին առաջադրած մեղադրանքը համարում ենք բացառապես քաղաքական հետապնդման աղաղակող դրսևորում. ՀՀԿ-ի հայտարարությունը

Ашотян назвал пустышкой дела против Кочаряна и Саргсяна, сравнив их с платоновскими элементами 12/06/2019   12:14  |  Политика
Республиканская партия Армении связывает уголовные дела против экс-президентов Армении Роберта  Кочаряна и Сержа Саргсяна с внешне-и внутриполитическими событиями и брожениями. Об этом заявил сегодня журналистам заместитель председателя РПА Армен Ашотян.
“Детально изучив ссылки на обвинение, которыми пытались исключительно политическому процессу придать юридический окрас, то приходим к следующему заключению – помните известную утечку телефонных переговоров в рамках уголовного дела Роберта Кочаряна, где власть имущие утверждают и говорят, что дело Кочаряна – вода(в значении "мыльный пузырь" - Прим.ред.). Если следовать этой логике и рассмотреть в свете 4 элементов Платона, то если уголовное дело в отношении Кочаряна – вода, то дело в отношении Сержа Саргсяна  - воздух(в значении "сотрясать воздух" - Прим.ред.)”, - сказал Армен Ашотян. Он заявил, что с нетерпением будет ждать суда истории, чтобы понять в отношении кого уголовное дело станет огнем и землей.
Ашотян назвал неслучайным то, что выдвинутое против Саргсяна обвинение возымело эффект информационной бомбы для политических, общественных и медийных кругов.
“Хочу подтвердить, оно никоим образом не окажет негативного воздействия на внутри- и внешнеполитическую деятельность РПА. Более того, дело и обвинение против Саргсяна форсируют процесс антиниколовской консолидации(Никол- премьер-министр Армении Никол Пашинян - Прим.ред.), - сказал Ашотян.