ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ. վարորդներին խորհուրդ է տրվում երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով 12/03/2019   09:45  |  Արտակարգ պատահարներ
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 3-ին՝ ժամը 08:35-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը և Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը փակ են բեռնատարների համար, իսկ մյուսների համար՝ դժվարանցանելի:
Դժվարանցանելի են Ալագյազ-Արթիկ, Ծիլքար-Գեղարոտ, Քաջարան-Մեղրի ավտոճանապարհ-ները, Շիրակի մարզի ավտոճանապարհները և «Մեղրու սար» կոչվող հատվածը:
Սարավան-«Զանգեր» և Երևան-Սևան ավտոճանապարհներին, Դիլիջանի ոլորաններին առկա է մերկասառույց:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն` ռուսական կողմում կա  կուտակված մոտ 230 բեռնատար:
19:52 02/12/2019  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՎարդենյաց լեռնանցքը փակ է բեռնատարների համար, իսկ մյուսների համար՝ դժվարանցանելի. Լանջիկ-Մաստարա ավտոճանապարհը փակ է
17:46 02/12/2019  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ
12:44 02/12/2019  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ
09:46 02/12/2019  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ. Վարդենյաց լեռնանցքը կցորդիչով բեռնատարների համար փակ է

Проезд по некоторым трассам в Армении и Военно-грузинской дороге закрыт - МЧС 12/03/2019   10:22  |  Информационная платформа
Движение по некоторым автомагистралям в Армении, по данным на 08:35 вторника, затруднено, сообщает МЧС Армении.
Согласно информации, перевал Варденяц и трасса Сотк-Карвачар закрыты для проезда грузовиков, а для остальных видов транспорта дорога труднопроходима.
Затруднен также проезд автомобилей по трассам Алагяз-Артик, Цилкар-Гехамасар, Каджаран-Мегри, дорогам в Ширакской области и участок под названием “Мегру сар”.
На трассе Сараван-“Зангер” и межгосударственной автомагистрали Ереван-Севан, а также Дилижанском перевале образовался гололед.
В городе Горис Сюникской области наблюдается туман.
Согласно полученным данным из департамента автомобильных дорог Министерства регионального развития и инфраструктуры Грузии автотрасса Степанцминда-Ларс закрыта для всех видов транспорта. По данным главного управления МЧС РФ по Северной Осетии, на российской стороне застряли около 230 грузовиков.
Ведомство призывает водителей ездить исключительно на автомашинах, оборудованных зимними шинами.
10:25 04/11/2019  |  Информационная платформаВ МЧС Армении рассказали о ситуации на автомагистралях республики и Военно-грузинской дороге
16:04 01/11/2019  |  Информационная платформаВоенно-грузинская дорога открыта для проезда всех видов автотранспорта
11:45 01/11/2019  |  Информационная платформаВоенно-грузинская дорога частично закрыта из-за снегопада