Ինչ է տեղի ունեցել մարտական դիրքում. զինվորի մահվան դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել սպանության հատկանիշներով 12/02/2019 15:17 | Քրեական խրոնիկոն
Այսօր՝ ժամը 06:50-ի սահմաններում ՊԲ N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում պարտադիր ժամկետային զինծառայող Արթուր Աջամյանի սպանության, իսկ պարտադիր ժամկետային զինծառայող Դավիթ Մելիքբեկյանի հրազենային վիրավորումներ ստանալու դեպքի առթիվ երրորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց ՔԿ դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանը։
«Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ հետազոտումն ապահովելու համար»,- նշել է Հարությունյանը։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ այսօր՝ դեկտեմբերի 2-ին՝ ժամը 06:50-ի սահմանում, ՊԲ հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1998թ. ծնված Արթուր Իշխանի Աջամյանը, իսկ զինծառայող, 1999թ. ծնված Դավիթ Հարությունի Մելիքբեկյանը վիրավորվել է:

Уголовное дело возбуждено по факту убийства одного военнослужащего и ранения другого 12/02/2019   15:46  |  Криминальная хроника
Третьим гарнизонным следственным отделом возбуждено уголовное дело по факту убийства военнослужащего срочной службы Артура Аджамяна и ранения солдата-срочника Давида Меликбекяна в одной из воинских частей.
Дело заведено по пункту 1 части 2 статьи 34-104(“Покушение на убийство  двух или более лиц”) УК Армении, ведется предварительное расследование.  Об этом “ФактИнфо” сообщила и.о. руководителя отдела информации и общественных связей департамента Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
“Предпринимаются необходимые следственные и процессуальные действия, направленные на обеспечение разностороннего, полного и объективного расследования”, - отметила Арутюнян.
Ранее сообщалось, что 2 декабря,  около 06:50,  в одной из воинских частей, дислоцированных на северо-восточном направлении Армии обороны, при пока не выясненных обстоятельствах смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий АО Артур Ишханович Аджамян(1998 г.р.), а солдат Давид Арутюнович Меликбекян(1999 г.р.) ранен.