Հարուցվել է քրեական գործ` պաշտոնատար անձանց կողմից չարաշահումներ կատարելու, այդ թվում` հակամրցակցային գործունեություն իրականացնելու դեպքերի առթիվ 11/28/2019 17:35 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայությունից ստացված նյութերի հիման վրա ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ և 315-րդ հոդվածի 2-րդ մասերով, 195-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով և 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով հարուցվել է քրեական գործ` ոստիկանության կողմից տրանսպորտային ու այլ տեխնիկական միջոցների ձեռք բերման ու սպասարկման, տարբեր ծառայությունների և ապրանքների գնման ընթացակարգերի, մի շարք ընկերություններին տրամադրված դրամաշնորհների ու սուբսիդիաների ծախսման գործընթացներում պետական ծառայություն իրականացնող պաշտոնատար անձանց կողմից պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու, պաշտոնեական անփութություն կատարելու, պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով հակամրցակցային գործունեություն իրականացնելու առերևույթ հանցագործության դեպքերի առթիվ: Այս մասին տեղեկացանք Հատուկ քննչական ծառայությունից։
- 11/02/2024 16:14 Սիսիան-Աղիտու ավտոճանապարհին բախվել են «MAZ» մակնիշի բեռնատարը և «VAZ» մակնիշի ավտոմեքենան

ССС Армении возбудила уголовное дело по факту злоупотреблений с участием госчиновников 11/28/2019   18:11  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту совершения злоупотреблений должностными лицами, в том числе ведения антиконкурентной деятельности. Об этом сообщает пресс-служба Специальной следственной службы Армении.
“На основании полученных из Государственной контрольной службы Армении материалов в ССС возбуждено уголовное дело по части статьи 308, части 2 статьи 315, пункта 3 части 2 статьи 195 и пункта 1 части 3 статьи 179 УК РА”, - говорится в сообщении.
Отмечается, что речь идет о совершении госчиновниками предполагаемых злоупотреблений в процессе покупки Полицией и обслуживания ею транспортных и иных технических средств, приобретения различных услуг и товаров, расходования средств предоставленных ряду компаний грантов и субсидий, совершения служебной халатности, ведения антиконкурентной деятельности путем использования должностного положения. Ведется предварительное следствие.