Ռեկտորը ուսանողների հետ հանդիպելու ժամանակ չունի. նստացույցը շարունակվում է 11/27/2019 12:46 | ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի պետական համալսարանի ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնակատար Գեղամ Գևորգյանը հրաժարվել է հանդիպել նստացույց իրականացնող ուսանողների հետ։
Հիշեցնենք, որ ԵՊՀ մի խումբ ուսանողներ, որոնք ստեղծել են «Հանուն ազգային կրթության» նախաձեռնությունը այսօր վաղ առավոտից նստացույց են իրականացնում Գևորգյանի աշխատասենյակի մոտ գտնվող միջանցքում։ Նրանց ծրագրել էին նստացույց անել հենց աշխատասենյակի դիմաց, սակայն անվտանգության աշխատակիցները թույլ չեն տվել։ Ուսանողները պահանջում են հանդիպում ԵՊՀ ռեկտորի ԺՊ-ի հետ, որպեսզի նա պատասխանի իրենց հուզող ի շարք հարցերի։
«Ռեկտորի բառացի ասել է, որ ժամանակ չունի այսօր մեզ ընդունելու»,-այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց ԵՊՀ ուսանողական ծրագրերի համակարգող Էդվարդ Գալստյանը։
Ակցիայի մասնակիցները «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին, որ նստացույցը շարունակելու են մինչև աշխատանքային օրվա ավարտը։ Վաղը նույնպես պատրաստվում են դասադուլ իրականացնել։

Ректор ЕГУ отказался встретиться со протестующими студентами 11/27/2019   13:00  |  Лента новостей
Временно исполняющий обязанности ректора Ереванского государственного университета Гегам Геворкян отказался встретиться со студентами, проводящими сидячий пикет.
Напомним, группа студентов ЕГУ, ранее объявившая о создании инициативы “Во имя национального образования”, сегодня с утра проводят сидячий пикет в коридоре близ кабинета Гегама Геворкяна. Они планировали провести акцию протеста прямо напротив кабинета, однако сотрудники службы безопасности не позволили им. Студенты требуют встречи с врио ректора, на которой ожидают услышать ответы на целый ряд вопросов.
“Ректор дословно сказал, что у него нет времени принимать нас сегодня”, - рассказал “ФактИнфо” координатор студенческих программ ЕГУ Эдвард Галстян.
Участники акции сообщили “ФактИнфо”, что сидячий пикет будет продолжаться до окончания рабочего дня.  Завтра протестующие вновь планируют бойкотировать занятия.