ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Ռիգա 11/27/2019 13:04 | ԼՐԱՀՈՍ
Լատվիայի Հանրապետության սահմանադրական դատարանի նախագահ տիկին Ինետա Զիեմելեի հրավերով Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությունն եռօրյա աշխատանքային այցով գտնվելու է Ռիգայում:
ՀՀ ՍԴ-ից «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ, որ այցի շրջանակներում՝ նոյեմբերի 27-30-ը նախատեսվում են երկու պետությունների սահմանադրական դատարաննների մասնագիտական թեմատիկ քննարկումներ նվիրված սահմանադրական արդարադատության ոլորտի մի շարք հրատապ և երկկողմանի հետաքրքրություն ներկայացնող հիմնահարցերին, ինչպես նաև՝ դատարանների միջև գործուն կապերի հետագա խորացման և ամրապնդման անհրաժեշտությանը:

Делегация во главе с председателем КС Армении отправилась в Ригу 11/27/2019   14:17  |  Лента новостей
Делегация во главе с председателем КС Армении Грайром Товмасяном по приглашению латвийской коллеги Инеты Зиемеле отправилась с рабочим визитом в Ригу.
Как сообщили “ФактИнфо” в пресс-службе КС, армянская делегация  пробудет в Риге с 27-го по 30-ое ноября.
В рамках визита запланированы профессиональные тематические дискуссии с участием представителей Конституционных судов Армении и Латвии, посвященные ряду актуальных и представляющих двусторонний интерес вопросов в сфере конституционного правосудия, а также необходимости дальнейшего углубления и укрепления практических связей между судами.