Զինվորի ինքնասպանության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 11/26/2019   13:19  |  Քրեական խրոնիկոն
Դիլիջանի ուսումնական կենտրոնի տարածքում զինվորի ինքնասպանության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՔԿ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետի պաշտոնակատար Նաիրա Հարությունյանից։
«Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ զինվորական քննչական գլխավոր վարչության վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն»,-ասաց Նաիրա Հարությունյանը՝ հավելելով, որ ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ։
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ նոյեմբերի 26-ին ժամը 9։00-ին, Դիլիջանի ուսումանական կենտրոնի տարածքում հայտնաբերվել է ՀՀ ՊՆ N զորամասի պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Վահան Ռոբերտի Մուշեղյանը՝ պարանով ծառից կախված վիճակում:
12:56 26/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԴիլիջանի ուսումանական կենտրոնի տարածքում ծառից կախված հայտնաբերվել է ժամկետային զինծառայողի դին
12:30 26/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՔննություն է իրականացվում՝ պարզելու զինվորի ինքնասպան լինելու հանգամանքները
15:46 13/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԻնքնասպանություն գործած 21-ամյա զինծառայողն ընտանիքի կրտսեր զավակն էր
14:09 13/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԻնքնասպանություն գործած զինծառայողը 21 տարեկան էր
12:42 13/09/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՊայմանագրային զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում
10:41 13/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱնասնագոմում կախված պայմանագրային զինծառայող են գտել
12:16 29/07/2019  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԶինծառայող Վոլոդյա Գալոյանի մահվան գործով մեղադրանք է առաջադրվել դիրքի ավագին
10:06 25/07/2019  |  ՄամուլՄի հեռախոս, որն արժեցավ երիտասարդի կյանք. Նոր մանրամասներ զինվորի ինքնասպանության դեպքից. «Ժողովուրդ
08:42 11/07/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԶինվորի ինքնասպանության գործով տուժողի իրավահաջորդները չեն վստահում ոչ դատավորին, ոչ էլ դատախազին

Уголовное дело возбуждено по факту самоубийства военнослужащего в Армении 11/26/2019   13:42  |  Криминальная хроника
Солдат срочной службы найден повешенным на территории Дилижанского учебного центра. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Согласно сообщению, рядовой Ваан Робертович Мушегян 2000 года рождения, был обнаружен повешенным на дереве 26-го ноября в районе 9:00.
"Министерство обороны РА выражает глубокие соболезнования членам семьи, родным и сослуживцам военнослужащего",- говорится в сообщении.
Как сообщила “ФактИнфо” и.о. руководителя отдела информации и общественных связей департамента Следственного комитета Армении Наира Арутюнян, по факту инцидента возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 110 (“Доведение до самоубийства”) УК Армении, ведется предварительное следствие.
Предпринимаются необходимые следственные и процессуальные действия для обеспечения многостороннего, полного и объективного расследования случившегося.