Կկտրեմ ձենդ՝ չես մոռանա. Դատախազը՝ Յուրի Խաչատուրովի պաշտպանին (տեսանյութ) 11/26/2019   14:14  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստի ժամանակ ընդհարում տեղի ունեցավ Յուրի Խաչատուրովի պաշտպան Միհրան Պողոսյանի և դատախազ Գևորգ Բաղդասարյանի միջև։
Միհրան Պողոսյանը, միանալով Հովհաննես Խուդոյանի՝ դատախազ Կարեն Բիշարյանին բացարկ ներկայացնելու միջնորդությանը, նշեց, որ Կարեն Բիշարյանը ոչ թե առաջնորդվում է օրենքով, այլ որոշակի քաղաքական պահանջներին համահունչ գործողություններ է կատարում. «Կարեն Բիշարյանը կա՛մ 2018 թվականի փետրվարի 23-ին է քաղաքական պատվեր կատարել՝ հայտարարելով, որ որևէ հանգամանք չկա, կա՛մ հիմա է քաղաքական պատվեր կատարում։ Երկու պարագայում էլ պարոն Բիշարյանը չի գործում օրենքների և դատախազության մասին օրենքով սահմանված կարգով»,-նշեց Միհրան Պողոսյանը։
Դատախազ Գևորգ Բաղդասարյանը ցանկացավ առարկել, որին ի պատասխան՝ Միհրան Պողոսյանը հորդորեց չընդհատել իրեն, ինչի հետևանքով ընդհարում տեղի ունեցավ։
«Հարգելի դատարան օրենքով սահմանված կարգ է՝ առարկել դիմացինի գործողությունների դեմ։ Ի՞նչ է նշանակում դու ինձ մի ընդհատիր։ Կկտրեմ ձենդ՝ չես մոռանա։ «Էնքան բան կարամ ասեմ»,-ասաց դատախազը։
Դատավորն ընդմիջում հայտարարեց, որից հետո հնարավորություն տվեց Միհրան Պողոսյանին և Գևորգ Բաղդասարյանին արտահայտվել իրենց վարքագծի կապակցությամբ։
13:40 26/11/2019  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունըՔոչարյանի պաշտպանական խումբը բացարկի միջնորդություն ներկայացրեց դատախազ Կարեն Բիշարյանին. ուղիղ միացում
14:32 22/11/2019  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունըՌ.Քոչարյանի փաստաբանների բողոքը մակագրվել է դատավոր Մխիթար Պապոյանին. նա ինքնաբացարկ կհայտնի՞
18:02 19/11/2019  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունըԴատարանը մերժեց դատախազ Պետրոս Պետրոսյանին բացարկ հայտնելու փաստաբանների միջնորդությունը

Перепалка произошла между адвокатом Юрия Хачатурова и прокурором в суде(Видео) 11/26/2019   14:37  |  Суд по делу второго президента РА
Словесная перепалка произошла между адвокатом Миграном Погосяном, представляющим интересы бывшего генсека ОДКБ Юрия Хачатурова, и прокурором Геворком Багдасаряном на заседании суда по делу второго президента Армении и трех бывших высокопоставленных чиновников.
Мигран Погосян, присоеднившись к ходатайству адвоката Ованнеса Худояна об отводе прокурора Карена Бишаряна, отметил, что последний руководствуется не законом, а совершает действия, созвучные определенным политическим требованиям.
“Карен Бишарян либо  23-го февраля 2018 года выполнял политический заказ, заявляя об отсутствии каких-либо обстоятельств, либо выполняет политический заказ сейчас. В обоих случаях г-н Бишарян не действует в соответствии с законами и в порядке, установленном законом “О Прокуратуре’”, - отметил Мигран Погосян.
Прокурор Геворк Багдасарян пожелал возразить на это, однако в ответ Мигран Погосян призвал не перебивать его, в результате чего между ними началась перепалка.
“Уважаемый суд, возражение против действий оппонента предусмотрено законом. Что означает - не преривай меня. Лишу тебя голоса, не забудешь. Я столько всего могу сказать”, - сказал прокурор.
После перерыва суд дал возможность Миграну Погосяну и Геворку Багдасаряну высказаться по поводу своего поведения.